потребители: 136 700

ЦСКА U16 отстъпи на Славия във финала за Купата на БФС
четвъртък 10 юни, 2021

Армейци,

ЦСКА U16 отстъпи с 0:2 на връстниците си от Славия във финалния сблъсък за Купата на БФС, игран на Националния стадион "Васил Левски" пред сериозен зрителски интерес.

През първото полувреме червените бяха по-добрият отбор на терена и имаха превъзходство във владението на топката, но белите се възползваха от една добре организирана контраатака и откриха първи резултата чрез Райчев в 22-ата минута. До края на първата част нямаше други попадения и двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на Славия.

През втората част момчетата на Румен Трифонов стартираха по-агресивно в търсене на изравнителен гол, но в 53-ата минута отново Райчев покачи на 2:0 след разбъркване в наказателното поле на младите армейци. До края на срещата ЦСКА продължи да атакува и да търси попадение, но такова не бе реализирано и срещата приключи при резултат 2:0 в полза на Славия.

През следващия сезон тимът ни, който днес се окичи със сребърните медали ше играе в елитната юношеска група до 17 години.

Стартов състав на ЦСКА U16: 1. Алекс Божев, 18. Наско Цеков, 21. Лъчезар Иванов, 4. Росен Божинов, 10. Роберто Щилянов, 8. Браян Стефков, 14. Алекс Дамянов, 11. Николас Пенев, 17. Илиан Антонов, 9. Георги Димитров, 7. Кристиан Георгиев