потребители: 136 380

ЦСКА и Арда завършиха наравно (РЕПОРТАЖ)
събота 10 април, 2021

ЦСКА и Арда (Кърджали) завършиха наравно 1:1 в мач от двадесет и третия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия" пред празни трибуни.

През първото полувреме армейците започнаха по-агресивно и имаха по-чистите  положения за гол. В 14-ата минута Георги Йомов подаде отляво към Жорди Кайседо, който стреля с глава над вратата. Секунди по-късно Федерико Варела пусна топката към еквадорския нападател в наказателното поле, но стражът на гостите го изпревари и предотврати опасността. След още три минути игра отново аржентинският полузащитник на ЦСКА подаде към Кайседо, който шутира от границата на наказателното поле, но кълбото се отби от защитник в синьо и излезе в корнер. След неговото изпълнение Амос Юга стреля силно с галва, но над напречната греда. В 30-ата минута Жул Кейта изведе Кайседо на стрелкова позиция, който отправи хубав изстрел, но Васил Симеонов спаси. Десет минути преди почивката Арда стигна до най-чистото си положение, след като Лозев намери Тонислав Йорданов в наказателното поле и бившият футболист на червените отправи хубав изстрел, който Густаво Бусато успя да избие с вещина в горната греда и предотврати сигурен гол. Малко преди последния съдийски сигнал за първата част Кери центрира отляво, след което Йомов свали с глава към Кайседо, който чукна топката към Варела, ала изстрелът му отново бе спасен от стража на гостите. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна с още по-сериозен натиск на ЦСКА и още в 47-ата минута Греъм Кери стреля в напречната греда от пряк свободен удар. Ведната след това Жеферсон Телес подаде великолепно към Жул Кейта, който стреля над вратата. В 59-ата минута Кери центрира от фал и Мено Кох се озова на стрелкова позиция, но след рикошет кълбото излезе в корнер. След неговото изпълнение Кайседо стреля с глава встрани от вратата. Малко след това се стигна до идентична ситуация, когато след ъглов удар отдясно Кери центрира към Кайседо, който отново изпрати топката с глава покрай гредата. В 68-ата минута логичното, когато Йомов подаде към Варела, който центрира отдясно към Жорди Кайседо и еквадорският голмайстор този път безпощадно изпрати топката с глава в мрежата на Арда, разписвайки се за 1:0. Този резултат се запази до последната минута на срещата, когато главният арбитър отсъди изключително спорна дузпа за гостите за нарушение на Занев спрямо Крумов. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който не сгреши и оформи крайното 1:1.

Следващият двубой на ЦСКА е на 14 април (сряда), когато тимът ни гостува на Лудогорец в мач реванш от турнира за Купата на България. Срещата е с начален час 18:30 часа и ще се играе на стадиона в Разград.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 3. Жеферсон Телес, 4. Мено Кох, 5 Федерико Варела, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 11. Петър Занев (к), 14. Жул Кейта, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга, 30. Жорди Кайседо.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 2. Юрген Матей, 6. Митко Митков, 7. Енрике Рафаел, 20. Тиаго Родригес, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов.