потребители: 134 000

ЦСКА с рутинна победа над дебютант в елита (РЕПОРТАЖ)
неделя 29 ноември, 2020  |   4265

ЦСКА постигна рутинна победа с 2:0 над абсолютния дебютант в Първа лига футболен клуб Централен спортен клуб на армията 1948 в мач от четиринадесетия кръг на първенството, игран  на стадион "Българска армия". Двубоят започна с минута мълчание в памет напусналите ни през седмицата легенди на футболната игра  Диего Марадона, Никола Спасов и Димитър Ларгов.

Първото полувреме започна с по-добра игра на армейците, който владееха повече топката и търсиха попадение от самото начало. Така се стигна до 18-ата минута, когато ЦСКА направи атака като по учебник, при която Синлер подаде към Йомов отдясно, който я продължи с пета към Али Соу и нападателят хладнокръвно преодоля вратаря на гостите, за да открие резултата. След още 20 игрови минути Юрген Матей засече кълбото с глава след центриране от корнер на Тиаго Родригез, но изстрелът му премина над горната греда. В добавеното време Али Соу изведе Йомов сам срещу стражът на гостуващия тим, но националът на България стреля покрай вратата и така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на ЦСКА.

Втората част започна отново с надмощие на армейците, които бяха по-добрият отбор на терена до края на срещата.  В 59-ата минута красив гол на Йомов бе отменен заради спорна игра с ръка. В 78-ата минута отново той центрира към Али Соу, но Марин си отбеляза автогол в опита си да изчисти топката и така резултатът стана 2:0. До края на срещата не се случи нищо друго кой знае колко интересно и така армейците се поздравиха със заслужена победа.

Следващият мач на ЦСКА е на 3 декември (четвъртък), когато червените гостуват на румънския шампион Клуж в двубой от петия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Двубоят започва е 22:00 часа българско време.

Стартов състав:  1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к) 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 26. Валентин Антов, 20. Тиаго Родригез, 21. Амос Юга, 13. Юнус Санкаре, 30. Георги Йомов, 22. Али Соу, 24. Джером Синклер.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 3. Жеферсон Телес, 8. Греъм Кери, 10. Стефано Белтраме, 17. Адалберто Пеняранда, 19. Иван Турицов, 23. Ахмед Ахмедов.