потребители: 130 740

ЦСКА разгроми Лудогорец със седем гола за Купата (СНИМКИ)
четвъртък 29 октомври, 2020  |   8141

ЦСКА U14 победи връстниците си от Лудогорец с 3:1 у дома и 4:1 в Разград, постигайки общ резултат 7:2 в 1/8-финалите за Купата на БФС при набор 2007. Любопитното е, че през 2019-а година тимът на ЦСКА до 14 години отново отстрани разградчани в този етап на турнира с общ резултат от 4:0.

Първата среща се игра на 21 октомври в Разград. Малките армейци тотално доминираха своя опонент, като за тима ни се разписаха на два пъти Юлиан Гилов и по веднъж Васил Каймаканов и Валентин Иванов.

Срещата реванш, играна на ВТУ "Тодор Каблешков", протече по напълно идентичен начин. Червените започнаха двубоя силно и още в 9-та минута извеждащ пас на Алек Говедарски бе засечен от Илия Димитров, който успя да открие резултата. Само девет минути по-късно Юлиан Гилов отбеляза гол и в този двубой, удвоявайки предимството на ЦСКА. По този начин армейците завършиха полувремето с аванс от два гола в мача и общо пет от двете срещи.

През второто полувреме ЦСКА отново не остави шансове на своя съперник. В 42-та минута Васил Каймаканов също се разписа след центриране отдясно на Гилов. В 55-та минута бе отбелязано и единственото попадение за гостите в мача след намесата на съдията, който отсъди пресилена дузпа. До края на мача с пропуски се отличиха Илия Димитров, Валентин Иванов и Мартин Попов.

По този начин ЦСКА U14 продължава напред в турнира за Купата на БФС, отстранявайки своя съперник от Разград с общ резултат 7:2.

Стартов състав за домакинския мач: Станислав Танев (в), Томи Тодоров, Валентин Иванов, Никола Николов, Адриан Пенчев, Дилян Стойчев, Юлиан Гилов, Алек Говедарски, Илия Димитров, Виторио Шотев (к), Васил Каймаканов

Резерви: Иван Кехайов, Кирил Манчев, Бойко Карадалиев, Александър Георгиев, Мартин Андонов, Мартин Попов, Антон Толев

Старши треньор: Цветослав Алтънов

Помощник треньор: Димитър Андонов

Кондиционен треньор: Костадин Джоргов

Треньор на вратарите: Александър Стоянов

Администратор: Калоян Дюлгеров