потребители: 130 745

ЦСКА и Арда завършиха наравно (РЕПОРТАЖ)
неделя 25 октомври, 2020  |   2354

ЦСКА и Арда завършиха наравно 1:1, в мач от десетия кръг на Първа Лига, игран на стадион "Арена Арда" в Кърджали.

През първото полувреме ЦСКА имаше превъзходство във владението на топката и бе отборът, който повече търсеше попадение. Домакините предимно се отбраняваха и разчитаха на контраатаки. Най-чистото положение за откриване на резултата дойде в 41-ата минута, когато кълбото попадна в Амос Юга след разбъркване в наказателното поле и той отправи туповен шут от дъгата на наказателното поле, но изстрелът му срещна напречната греда. Така двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част в игра за армейците се появиха Енрике Рафаел,  Джером Синклер, Валентин Антов, Ахмед Ахмедов и Иван Турицов, а ЦСКА отново бе отборът, който повече търсеше победата под непрестанния проливен дъжд над терена в Кърджали. В 60-ата минута Синклер намери отлично Али Соу, но изстрелът на нападателя мина покрай десния страничен стълб. В 73-ата минута обаче, при една от редките си контраатаки домакините успяха да открият резултата чрез Светослав Ковачев, който засече центриране отляво и отправи неспасяем удар към вратата на Бусато за 1:0. В 80-ата минута Енрике центира отляво и Али Соу стреля опасно с глава покрай вратата. Веднага след това Амос Юга намери Джером Синклер, който нахлу в наказателното поле, финтира защитник на Арда и с мощен шут изравни резултата за 1:1, с дебютно попадение за ЦСКА. До края на двубоя имаше само един отбор на терена, този с червени фланелки. В 86-ата минута Синлер намери топката с глава след изпълнение на корнер, но отново горната греда спаси Иван Караджов. В продължението на срещата отново юношата на Ливърпул бе най-близо до гола, след като нахлу отдясно в наказателното поле на домакините но вратарят на Арда изби в корнер. Така двубоят приключи при резултат 1:1 и двата състава си поделиха по една точка.

Следващият мач на ЦСКА е на 29 октомври (четвъртък), когато тимът ни гостува на Рома на стадио "Олимпико" в Рим, в мач от втория кръг от груповата фаза на Лига Европа.

Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей 18. Брадли Мазику, 11. Петър Занев (к), 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 20. Тиаго Родригез, 21. Амос Юга, 14. Жул Кейта, 22. Али Соу, 30. Георги Йомов.

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 26. Валентин Антов,  7. Енрике Рафаел, 10. Стефано Белтраме, 19. Иван Турицов, 23. Ахмед Ахмедов, 24. Джером Синклер.