потребители: 138 625

ЦСКА U18 елиминира Национал в турнира за Купата на БФС
сряда 21 септември, 2022

ЦСКА U18 победи с 1:0 като гост връстниците си от Национал в мач от първия кръг в турнира за Купата на БФС и продължава напред в следващия етап. Двубоят се игра на един от терените на НСА. Надпреварата е с особен зарад, защото  победителят получава правото да участва в младежката Шампионска лига. Тимът ни до 18 години, който се състои от футболисти, родени през 2005 и 2006 година, които се състезават предимно за втория отбор на ЦСКА, е воден от старши треньорa е Стамен Белчев и неговия щаб.

През първото полувреме младите армейци владееха повече топката и успяха да организират няколко много добри атаки, но нямаха късмет в завършващата фаза и нулевото равенство се запази до почивката.

През втората част червените продължиха да атакуват и да търсят попадение, но домакините се бранеха добре и не пропускаха изгодни възможности да контраатакуват. В 80-ата минута обаче логиката възтържествува, когато Алесандро Николов се пребори за топката, спечели терен с бърз пробив и с топовен шут от границата на наказателното поле я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на противниковия вратар, разписвайки се за 1:0. До края на двубоя играчите на Национал опитаха спонтанен натиск, но до по-сериозни опасности пред вратата на Кристиян Димитров така и не се стигна и в крайна сметка ЦСКА U18 победи с 1:0 и напълно заслужено продължава напред в турнира за Купата на БФС.

Стартов състав на ЦСКА U18: 12. Кристиян Димитров (в), 2. Илиян Димитров, 3. Лъчезар Иванов, 8. Браян Стефков, 5. Радослав Узунов, 6. Димитър Петров, 14. Петко Панайотов, 17. Алесандро Николов, 11. Илиан Антонов, 7. Венцислав Иванов, 9. Александър Кожухаров.

Резерви: 30. Мартин Станчев (в), 15. Светозар Евтов, 21. Роберто Щилянов, 13. Теодор Апостолов, 16. Йоан-Филип Чавов, 19. Георги Димитров, 10. Кирил Георгиев.

Старши треньор: Стамен Белчев

Помощник треньор: Живко Желев

Треньор на вратарите: Илия Иванов

Кондиционен треньор: Кирил Динчев

Физиотерапевт: Димко Пантев

Анализатор: Христиан Христов

Администратор: Георги Ерделски.