потребители: 138 775

ЦСКА записа рутинна победа над Славия преди вечното дерби (РЕПОРТАЖ)
неделя 11 септември, 2022

ЦСКА записа рутинна победа над Славия с 2:0 в мач от десетия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия". Точни за червените бяха Маурисио Гарсес (55') и Менно Кох (58').

През първото полувреме армейците имаха териториален превес на терена, като владееха повече топката и атакуваха, но до чисти голови положения така и не се стигна. В 21-ата минута Тибо Вион центрира отдясно в наказателното поле, но Гарсес, не успя да се пребори за топката, защото бранител на "белите" се намеси решително и предотврати опасността. В следващите минути ЦСКА приложи домакински натиск, но защитата на Славия се справяше добре. След още 20 игрови минути Шопов изведе Бамба на добра  позиция, но отново защитник в бяло се оказа по-бърз и изби в тъч. В 43-ата минута  Маурисио Гарсес стреля по диагонала в очертанията на вратата, но изстрелът му не затрудни Светослав Вуцов, който улови кълбото. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

На полувремето Саша Илич пусна в игра Менно Кох, който замени Енес Махмутович. През втората част червените излязоха мобилизирани и готови да спечелят двубоя с мисъл за атака от първата минута. В 55-ата минута Бамба преодоля няколко противникови футболисти и шутира. Вуцов изби, но страхотен удар на Гарсес при добавката не остави никакъв шанс на Вуцов и резултатът бе открит - 1:0. Веднага след това, в 58-ата минута, ЦСКА нанесе втори съкрушителен удар чрез Мено Кох, който простреля противниковия страж с глава, засичайки центриране от корнер. До края на срещата треньорите на двата отбора направиха редица промени в съставите си, но червените уверено контролираха събитията на терена и напълно заслужено в крайна сметка се поздравиха с рутинна победа над Славия с 2:0. С добавените нови три точки на сметката си армейците оглавиха временното класиране в Първа лига с актив от 22 пункта.

Следващият мач на ЦСКА е на 18 септември (неделя), когато тимът ни се изправя срещу Левски. Вечното дерби на българския футбол ще се играе на Националния стадион "Васил Левски" и е с начален час 16:45 часа.

Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (к), 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 27. Маурисио Гарсес, 30. Дауда Бамба.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 4. Менно Кох, 6. Брадли де Нойер,  16. Асен Дончев, 7. Джонатан Линдсет, 28. Браян Морено, 9. Дюкенс Назон.