потребители: 138 275

ЦСКА U16 пропусна да спечели Купата на БФС след драма с дузпи
вторник 24 май, 2022

ЦСКА U16 отстъпи драматично на връстниците си от Септември (София) с 3:4 след изпълнения на дузпи във финала за Купата на БФС. В редовното време двата отбора не съумяха да си отбележат гол и двубоят приключи при нулево равенство, след което рулетката на дузпите определи крайния победител. Финалният сблъсък се игра на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда".

Началото на срещата бе равностойно. В 21-ва минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на Септемрви при което, най-съобразителен се оказа Илиян Димитров, който засече свалена с глава топка от Кожухаров, но стражът на противника се справи и сигурно улови кълбото. До края на първата част нямаше други опасни ситуации пред някоя от вратите и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна с надмощие на младите армейци и в 55-ата минута Христослав Ячев направи отличен рейд отдясно, нахлу в налазателното поле и стреля остро, но вратарят отново изби, спасявайки сигурен гол.

До края на редовното време мачът беше равностоен и оспорван, и двата тима се опитваха да създават напрежение пред вратите, но чистите голови положения липсваха. Армейците не съумяха по най-добрия начин да развият няколко добри свои атаки и да се възползват от създалите се разбърквания и положения. По този начин в редовното време срещата приключи при нулево равенство и така се стигна до изпълнения на дузпи. При тях  момчетата на Стоян Ангелов на два пъти можеха да спечелят, след пропуски на противникови играчи, но голямото напрежение и залог си казаха думата и при четвъртия и петия шут от бялата точка първо Александър Кожухаров стреля в напречната греда, а после изстрелът на Илиян Димитров бе спасен от вратаря. При шестата дузпа символичните домакини бяха безпогрешни, а Димитър Петров пропусна и с общ резултат 4:3 Купата на БфС бе спечелена от Септември. Въпреки загубата тимът ни до 16 години показа отлични игри и резултати в турнира и догодина ще играе в елитната юношеска група до 17 години.

Стартов състав на ЦСКА U16: Габриел Петковски (в), 2. Димитър Христов, 3. Светозар Евтов, 21. Радослав Узунов, 5. Тодор Цонев, 6. Димитър Петров, 7. Илиян Димитров, 9. Христослав Ячев, 10. Кирил Георгиев (к), 11. Александър Кожухаров, 20. Венцислав Иванов.

Резерви: 12. Богомил Александров (в), 13. Мартин Иванов, 4. Алексей Раданов, 19. Александър Благовестов, 17. Васил Каймаканов, 18. Илия Димитров, 8. Тарек Жензарли.

Старши треньор: Стоян Ангелов.