потребители: 137 300

ЦСКА загуби гостуването си на Будьо/Глимт (СНИМКИ)
четвъртък 25 ноември, 2021

ЦСКА загуби с 0:2 гостуването си на Будьо/Глимт в 5-ия кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Шампионите на Норвегия вкараха по веднъж във всяко от двете полувремена и спечелиха трите точки, с които запазиха първото си място в група "С" на турнира, записвайки 22-и пореден мач без загуба този сезон.

Повече от 100 привърженици на "армейците" пропътуваха разстоянието до стадион "Аспмира" и не спряха да подкрепят любимците си през цялата среща.

Домакините поеха инициативата от самото начало, възползвайки се по най-добрия начин от предимството си на изкуствения терен. Защитата пред Густаво Бусато обаче играеше стабилно и не позволяваше изстрели към българската врата.

В 19-ата минута дойде ред и на ЦСКА да застраши северняците - Кайседо бе изведен отлично по левия фланг, надбяга противник и от аутлинията влезе навътре към вратата, където пусна назад към нахлуващия Йомов. Българският национал обаче бе затворен от няколко съперника и не успя да стреля към вратата на Будьо/Глимт.

Шест минути по-късно шампионът на Норвегия поведе - Пелегрино центрира отлично към нахлуващия от втора позиция Фет, който засече директно от въздуха за 1:0.

ЦСКА опита да отговори чрез Греъм Кери, който шутира с левия крак от 30-ина метра, но топката рикошира в съперник и излезе в корнер. Малко преди да изтече час игра пък Йомов центрира отлично отдясно и сложи топката на главата на непокрития Кайседо, но еквадорския голаджия непокрит пред вратата стреля в аут.

Треньорът Стойчо Младенов пусна в игра Карло Мухар, Федерико Варела и Яник Вилдсхут на местата на Амос Юга, Жеферсон и Георги Йомов. Смените дадоха резултат и "армейците" създадоха няколко отлични възможности да изравнят.

Вилдсхут стреля неточно след отбита от защитата на Будьо/Глимт топка в 69-ата минута, а малко по-късно Кери шутира точно в ръцете на вратаря Хайкин.

В игра се появи и Калоян Кръстев в 83-ата минута, заменяйки Жорди Кайседо. Веднага след това обаче домакините нанесоха втори удар след бърза контраатака - Солбакен преодоля Мазику отдясно и пусна към нахлуващия Ботейм, който разстреля Бусато през шпагата на Матай за 2:0.

Следващият мач на ЦСКА е в понеделник (29 ноември), когато тимът ни гостува на Лудогорец. Срещата от 16-ия кръг на Първа лига е с начален час 17:15 и ще се играе на стадиона в Разград.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей (к), 29. Томас Лам, 19. Иван Турицов, 18. Брадли Мазику, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 3. Жеферсон Телес, 10. Георги Йомов, 8. Греъм Кери, 9. Жорди Кайседо.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 28. Пламен Гълъбов, 16. Асен Дончев, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, Карло Мухар, 14. Калоян Кръстев, 30. Яник Уайлдшът.