потребители: 137 285

ЦСКА с шест попадения във вратата на Монтана (РЕПОРТАЖ)
сряда 21 април, 2021

ЦСКА разгроми Монтана с убедителното 6:0 в мач от двадесет и петия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия" пред празни трибуни.

През първото полувреме армейците категорично надиграха своя опонент и не оставиха съмнение в превъзходството си. В 12-ата минута Греъм Кери подаде към Брадли Мазику, който навлезе в наказателнто поле и отправи шут към вратата, но топката рикошира в противников играч и излезе в корнер. При неговото изпълнение Федерико Варела центрира отдясно, а Мено Кох засече кълбото с глава и се разписа за 1:0. Само три минути по-късно, отново след изпълнение на ъглов удар, но този път отляво отново Кох вкара с глава, но попадението му бе отменено поради нарушение. ЦСКА продължи да атакува и да владее инициативата в търсене на още голове. В 26-ата минута Варела преодоля трима играчи на Монтана и шутира от границата на наказателното поле, но стражът на гостите успя да спаси. Последваха два изстрела на Греъм Кери в рамките на една минута, които не намериха целта и профучаха извън очертанията на вратата. В 35-ата минута логичното се случи, когато Амос Юга подае към Тибо Вион, който  отправи много силен шут от около 30 метра, кълбото рикошира в гърба на капитана на гостите Михов и се оплете неспасяемо в мрежата на Макенджиев за 2:0. До края на първото полувреме не се случи нищо друго по-интересно и двата състава се оттеглиха на почивка с два гола аванс за домакините.

През втората част червените продължиха да атакуват и още в самото начало Варела комбинира с Кейта, който пусна към Бисмарк и ганаецът вкара, но попадението бе отменено заради засада при подаването към Кейта. В 51-ата минута резултатът стана класически след като Варела изведе Греъм Кери сам срещу вратаря на гостите и ирландецът хладнокръвно реализира с левия крак за 3:0. Малко след това Кери можеше да добави още едно попадение в своя актив, но изстрелът му се отби от гредата. В игра за ЦСКА се появиха Кайседо, Гълъбов, Синклер, Смоленски и Дончев. В 74-ата минута резултатът набъбна до 4:0, когато след ъглов удар изпълнен от Греъм Кери отляво Юрген Матей засече топката с глава и записа името си сред голмайсторите. Пет минути преди края Джером Синклер мина през двама играчи на Монтана и стреля, но Макенджиев спаси. В последната минута Жорди Кайседо бе повален от Сенхаджи в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за 5:0. Минутка след това еквадорецът се разписа отново, оформяйки крайното 6:0, след като засече подаване отдясно на Турицов.

Следващият мач на ЦСКА е на 25 април (неделя), когато госуваме на Левски на Националния стадион "Васил Левски". Срещата е с начален час 17:00 часа.

Стартов състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (в), 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 5. Федерико Варела, 8. Греъм Кери, 21. Амос Юга (к), 14. Жул Кейта, 15. Тибо Вион, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга (к).

Резерви: 1. Густаво Бусато (в), 16. Асен Дончев, 24. Джером Синклер, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 29. Александър Бучков, 30. Жорди Кайседо.