потребители: 130 725

Още четири победи за талантите от Академия ЦСКА
неделя 01 ноември, 2020  |   6448

Армейци,

вчера юношите ни до 16 години записаха категорична победа над връстниците си от Елит с 5:1, в мач игран на ВТУ "Тодор Каблешков". Точен за червените бе Браян Стефков от дузпа,  през първото полувреме.

През втората част Николас Пенев се разписа на два пъти в 41-ата и 51-ата минута, а  по още едно попадение добавиха Кристиан Георгиев и Андрей Цой.Така момчетата на Румен Трифонов записаха напълно заслужен успех с 5:1 при домакинството си на Елит.

Днес отборите ни до 15 и 17 години имаха две срещи с Пирин, които се играха също на терените на ВТУ "Тодор Каблешков".

В първия мач за деня ЦСКА U15 победи със 7:1. Резултатът бе открит от Венцислав Иванов в 21-ата минута, а само 120 секунди по-късно Кирил Георгиев покачи на 2:0, като до края на полувремето не паднаха още попадения.

Втората част бе доста по-добра за нашите, които бяха по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с крайния успех като успяха да реализират цели 5 гола.  Първо Александър Кожухаров направи резултата класически, след което Георги Христанов покачи на 4:0. Тогава гостите върнаха едно попадение, но Венцислав Иванов отново показа головия си нюх и се разписа за 5:1 с втория си гол в мача. До края на срещата гостите инкасираха още две попадения дело на Ангел Тодоров, който оформи крайното 7:1.

ЦСКА U17 записа победа с 3:2 срещу Пирин във втория за деня мач от елитната юношеска група, игран на ВТУ "Тодор Каблешков". Още в 7-ата минута Павел Жабов се възползва от едно центиране и откри резултата след хубав изстрел с глава. Няколко минути по-късно Александър Георгиев покачи на 2:0. Последва отпускане в редиците на червените и Пирин успя да върне едно попадение в 42-ата минута. Така двата състава се оттеглиха на почивка при предимство от 2:1 за младите армейци.

През второто полувреме момчетата на Ивайло Станев излязоха на терена пределно мобилизирани и амбицирани да спечелят срещата и още в 50-ата минута Георги Чорбаджийски покачи преднината на ЦСКА на 3:1 след красив гол с глава. Десен минути преди края Пирин вкара втори гол и така срещата приключи при резултат 3:2. По този начин тимът ни записа заслужена и важна победа срещу един от силните отбори в елитната юношеска група до 17 години.

Юношите ни старша възраст до 19 години пък разгромиха като гост състава на Нефтохимик (Бургас) побеждавайки го с 5:1.

Още в 5-ата минута Марк-Емилио Папазов даде преднина на армейците, а десет минути по-късно Мартин Смоленски покачи на 2:0. Домакините върнаха едно попадение, за да дойде втория гол на Смоленски в двубоя и така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 3:1 за ЦСКА U19.

Второто полувреме бе също толкова успешно за момчетата на Добромир Митов, които контролираха срещата през всичките 90 минути. В 61-ата минута Мартин Смоленски оформи своя хеттрик с красиво попадение, а точка на спора сложи Цветомир Цанев, който оформия крайното 5:1. Така и юношите ни старша възраст се поздравиха със заслужена победа като гост над коравия тим на Нефтохимик (Бургас).

Честито на всички победители от Академия ЦСКА!