потребители: 130 875

20 от 20 за ЦСКА
петък 30 март, 2018  |   2314

Юношите на ЦСКА от набор 2004 постигнаха своята 20-а победа в 20-ия си мач в първенството. Армейците, водени от Атанас Борносузов, се наложиха над Ботев 57 (София) с 5:0. Двубоят се игра в комплекс "Царско село".

Йоан Борносузов откри резултата в 11-та минута, а капитанът Валентин Ситнилски се разписа пет по-късно за 2:0. В последните 3 минути на първата част точни бяха Павел Жабов и Борносузов, който отбеляза и трети гол в 61-та минута и допринесе за успеха с хеттрик.

В следващия кръг ЦСКА ще приеме Левски. Двубоят е насрочен за 12 април. 12 дни по-късно - на 24 април, двата отбора ще се изправят един срещу друг на финала за Купата на БФС.

ЦСКА - Ботев 57 5:0
Гомайстори: Йоан Борносузов (3), Павел Жабов, Валентин Ситнилски

Стартов състав: Константин Касабоков (в), Мартин Влаевски, Валентин Ситнилски (к), Габриел Александров, Виктор Атанасов, Николай Няголов, Йоан Лозанов, Георги Чорбаджийски, Ясен Цеков, Йоан Борносузов, Павел Жабов

Резерви: Васил Найденов, Александър Божков, Андрей Димитров, Боян Даскалов, Ясен Спиров, Георги Шаламанов, Александър Георгиев

Старши треньор: Атанас Борносузов