потребители: 137 295

ЦСКА победи с гол в добавеното време (РЕПОРТАЖ)
събота 16 септември, 2017

ЦСКА победи Черно море с 1:0 с гол в 6-та минута на добавеното време на мача. Попадението вкара нападателят Фернандо Каранга, след като получи подаване от Кирил Десподов.

Това е седми пореден успех за тима, който продължава да бъде лидер в Първа професионална лига с 22 точки.

ВЗЕМИ СВОЯТА ЧЛЕНСКА КАРТА НА ЦСКА ТУК.

В 11-та минута ЦСКА трябваше да получи дузпа за спъване на Станислав Манолев от вратаря на домакините Евгени Боровик, но съдията не отсъди наказателен удар. 5 минути преди края на полувремето Станислав Манолев се разписа, но попадението беше отменено заради несъществуваща засада на Тиаго Родригес, който му асистира.

В началото на втората част играта беше спряна за 6 минути заради затруднена видимост, причинена от невероятната хореография на феновете на ЦСКА. На "Тича" присъстваха повече от 3000 червени привърженици, а над 2000 фенове не бяха допуснати на стадиона поради липса на свободни места.

И втори гол на ЦСКА беше отменен заради засада - Каранга се разписа, но този път засадата беше отсъдена правилно. В 84-та минута Черно море остана с човек по-малко, след като Цветелин Чунчуков получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Божидар Чорбаджийски.

Реферът Стефан Апостолов даде 9 минути добавено време на срещата. ЦСКА не спираше да атакува и да опитва да отбележи гол. Фернандо Каранга вкара победното попадение в шестата минута на продължението и прати в екстаз Червена България.

След края на срещата по традиция тимът отпразнува победата заедно с феновете, дошли от цялата страна, за да подкрепят любимия отбор.

Във вторник ЦСКА гостува на Несебър в мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България. Двубоят е с начален час 16:00.

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Антон Недялков, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 5. Николай Бодуров, 23. Александър Дюлгеров, 11, Станислав Манолев, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго Родригес, 15. Кристиян Малинов, 26. Густаво Кулма, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 12. Георги Китанов, 25. Александър Барт, 16. Раул Лое, 7. Кевин Меркадо, 21. Кевин Кубемба, 18. Александър Георгиев, 19. Кирил Десподов