потребители: 137 275

Джудистите на ЦСКА с добро представяне в Загреб
понеделник 13 март, 2017

Състезателите по джудо на ЦСКА Габриела Димитрова и Васил Динев се представиха добре на Европейската купа за юноши и девойки старша възраст, която се проведе в Загреб. Армейците бяха част от националния отбор на България за силния турнир.
В категория до 52 килограма Габриела Димитрова победи представителка на Австрия в първия си двубой. Във втория си мач Габи отстъпи на холандка, която не я изтегли до репешажите. В надпреварата при 52-килограмовите девойки се включиха 45 участнички.
Васил Динев завърши на пето място при 81-килограмовите. Армеецът постигна успех срещу чех при първото си излизане на татамито, в във втората среща в Загреб отстъпи на руснак. Представителят на Русия изтегли Васко до репешажите. Там той победи холандец, молдовец и германец. В двубоя за бронзовия медал Динев загуби от украинец и така завърши турнира на престижното пето място от 69 джудисти.
Габриела Димитрова и Васил Динев са на двудневен международен лагер в хърватската столица след състезанието. Той ще се проведе днес и утре (13 и 14 март).