потребители: 137 935

ЦСКА подчини и Берое с късен гол на Педро (РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА)
събота 25 февруари, 2017

ЦСКА постигна втора поредна победа през пролетта. След 2:0 в Каварна срещу Черно море, армейците подчиниха и Берое в Стара Загора. Герой на мача отново бе Руи Педро, който реализира победния гол в 87-та минута.

Срещата започна ударно за ЦСКА. През първото полувреме армейците имаха над 70% владеене на топката и отправиха 7 удара в очертанията на вратата на домакините. Футболистите на Берое от своя страна трудно преминаваха центъра и така и не създадоха нито едно положение пред Китанов, който след този мач вече има над 580 минути без допуснат гол. Умелите намеси на Душан Пернич обаче предотвратиха гол на червените. През втората част ситуацията на терена не се промени особено и ЦСКА отново контролираше събитията, докато домакините продъжиха да се бранят. Голове на Божидар Чорбаджийски в 54-та минута и Фернандо Каранга в 78-та минута не бяха зачетени от съдията. Особено при попадението на капитана на ЦСКА така и не стана ясно каква бе точната причина за незачитането на гола. Стамен Белчев предприе серия от офанзивни смени и пусна на терена Кевин Кубемба и Кевин Меркадо. Именно еквадорецът имаше решаващ принос за трите точки. В 87-та минута Рубен Пинто даде чудесен пас към Меркадо, който с глава върна топката към Руи Педро. Португалецът използва ситуацията и с кинжален удар матира Пернич и така донесе победата. До края ЦСКА не допусна опасности пред Китанов и стигна до нови три точки.

Това бе шести пореден мач без допуснат гол във вратата на ЦСКА.

Берое - ЦСКА 0:1 (Педро)

ЦСКА: 12. Георги Китанов, 14. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски, 23. Александър Дюлгеров, 3. Антон Недялков, 6. Рубен Пинто, 20. Петрус Бумал, 21. Руи Педро, 26. Густаво Кулма, 10. Арсенио Нунеш, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 30. Александър Конов, 2. Стойчо Атанасов, 7. Кевин Меркадо, 28. Пламен Гълъбов, 17. Давид Симао, 22. Никола Колев,  8. Кевин Кубемба

Старши треньор: Стамен Белчев

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА В ЦСКА ТВ.

1 до 10 (от 23)

1  2  3   »
 - Christian A.
неделя 26 февруари, 2017
Чорбаджийски беше звяр тоя мач! Той от година и половина е неизменен титуляр в най-добрата защита във България - само се замислете! Игра с Бранеков във "В-Група" първо, след това се изредиха Грънчов, Перез, понякога Дюлгеров и сега Бодуров - а нашата защита остава непробиваема! По всичко личи, че ЧорбаджиЙки е константата в уравнението! Браво, Капитане!

- Иван Г.
Много си е добре Чорбаджийски,стига хулихте момчето,изяде оня негър Мапуко, особено първото полувреме

- Иво Ц.
Каранга направи хубав мач. Нещо Кубемба не ми се нрави дотук, а Меркадо влезе за прекалено кратко. Защитата ни се подобрява. Кулма и Симао нещо не ми изглеждат фокусирани, вие как го видяхте мача? Иначе виждам сработване и велика публика :)

- Borislav B.
ЦСКА вече почва да играе като отбор,играта беше добра,но се изпускат доста гплови положения,върху което трябва да се поработи!!!А що се отнася за Чорбаджийски според мен има много пропуски от юношеските му години като футболист,когато е бил изграждан и сега лъсват!!!!По добре да играе в дубъла,защото има много компоненти от играта които му куцат,като трябва да наблегне на високите топки,играта един на един и единоборствата,както и да налее малко мусулна маса,че нещо ми се вижда хилав,затова много пъти противниковите играчи го бият за позиция в наказателното поле,при условие че е1.90см висок!!!!Въобще мисля ,че това момче си е дупка в състава,дано не съм прав.

- Станчо Н.
Иво Иванов от Берое трябва да бъде наказан за бруталното нападение срещу Педро!!!До,кога тия в БФС само ще смучат уискита,къде са разследващите органи,когато става дума за друг освен за нас.Ако наш играч умишлено стори това,което направи Иванов ще накажат за година сигурно поне.Иванов дори не получи червен картон?

- Leonid S.
Честита победа на всички,които обичат ЦСКА.Много добра игра през първото полувреме.При такова надмощие и такъв бетон според мен трябва да се стреля повече.От 10 удара ще влезе нещо-за да не трепериме до края.Каранга и Меркадо правят добро впечатление-дано се сработят.Симао-по бързо да се връща Бумал.Много лошо впечатление прави коментаторът на мача Виктор Врачев-да не е незаконен син на Боримиров или на братя Миневи.Абсолютно необективен,пристрастен и винаги срещу ЦСКА-и го слагат да коментира всички наши мачове.От чисто професионална гледна точка с този пищящ глас на средновековен кастрат Виктор Врачев не трябва да бъде допускан до ефир.Освен нещо с Азис и Евгени Минчев.

- Станчо Н.
Отборът ни вече има класни играчи на всяка една позиция от тук нататък здравата работа неизменно ще ни донесе успехите,за които сме зажаднели.Ще видите турците догодина как ще се чудят,какво се случва как така изведнъж за една година се появи отбор,който спря турската хегемония.Това ,което пиша не е просто мечта това е действителността.ЦСКА се проебразява с всяка секунда.Това ръководство е най силно работещото от ,както се помня изобщо.По комунизма тогава беше различно но от 1990та до сега не сме имали толкова силно управление.УСПЕХ АРМЕЙЦИ!!!

- румен м.
Здрав мач и заслужена победа. Наште не спряха да бутат до последно не се отказаха и в крайна сметка бяха възнаградени. Руи Педро 2 мача три гола, дано прължава в същия дух докато останалите се отпушат. САМО ЦСКА!

- Ivan I.
Чорбаджийски има потенциал да стане защитник от световна класа.Дано продължава все така правилно да се развива и да няма сериозни травми.И дано го задържим максимално дълго...Иначе че футболистите ни като качества по нищо не отстъпват по нищо на тези на Лайногорец го повтарям цяла есен.Трябва доказан треньор ,търпение и желание да се гради един отбор без да се продават през половин година най-добрите.Иначе мача днес беше най-добрия ни от много време насам!БРАВО!