потребители: 136 890

Армейците не се пребориха за медал на републиканското
събота 04 февруари, 2017

Състезателите по класическа борба на ЦСКА не успяха да спечелят медал от Държавния личен шампионат- мъже, който се проведе днес в София. 13 юноши на 18-годишна възраст се включиха в сборванията при мъжете, за да се обиграват и да трупат опит. Турнирът се състоя в залата на Национална спортна академия. Нашите борци бяха водени от треньорите Мариян Бяндов и Димчо Димчев.
Станимир Чернев не успя да се пребори за бронзовия медал и завърши на пето място при 80-килограмовите. Даниел Йорданов (кат. до 59 кг) и Златомир Емилов (кат. до 71 кг) заеха седмите позиции в своите категории. Останалите ни състезатели допуснаха ранни загуби, но придобиха ценен опит от сборванията с по-големите, който ще им е полезен за в бъдеще.
Следващото състезание, на което ще участват класици на ЦСКА, е Държавният личен шампионат за момчета, който ще се проведе на 17 февруари в Бургас.