потребители: 138 730

ЦСКА U16 победи Звезденбург и в реванша
сряда 09 ноември, 2022

ЦСКА U16 победи с 2:1 Звезденбург (Бургас) в реванша от 1/8 финалите за Купата на БФС и продължава уверено напред към четвъртфиналите в турнира след като отстрани бургаския тим с общ резултат 6:1 от двете срещи. Двубоят се игра на стадион "Българово".

През първото полувреме възпитаниците на старши треньора Ивайло Станев започнаха силно и заслужено в 22-ата минута първи стигнаха до гол. Томи Тодоров направи хубав пробив отдясно и центрира към Юлиан Гилов, който засече топката от воле и не остави никакъв шанс на противниковия вратар. В 31-ата минута домакините получиха правото да изпълнят ъглов удар, а след неговото  изпълнение се получи рикошет и футболист в червено си отбеляза автогол за 1:1. Младите армейци реагираха мигновено и голмайсторът Гилов направи бърз рейд и подаване към Божидар Петров, който стреля силно от границата на наказателното поле и с много точен изстрел се разписа за 2:1. При този реултат двата състава се оттеглиха на почивка.

През второто полувреме червените продължиха да атакуват и да контролират двубоя, но направиха няколко пропуска и в крайна сметка постигнаха напълно заслужена победа с 2:1. По този начин ЦСКА U16 отстрани Звезденбург (Бургас) с общ резултат 6:1 и продължава уверено напред към четвъртфиналите в турнира за Купата на БФС.

Жребият за следващата фаза е в петък (11 ноември).