потребители: 138 780

ЦСКА II и Пирин (Разлог) завършиха наравно
сряда 02 ноември, 2022

ЦСКА II завърши наравно 1:1 с Пирин (Разлог) в мач от поредния кръг на Югозападната Трета лига, който се игра днес на клубната база в Панчарево.

През първата част гостите успяха да отбележат ранен гол в 6-ата минута на двубоя и взеха ценен аванс. След попадението възпитаниците на старши треньора Стамен Белчев подеха инициативата и оказаха мощен натиск на към противниковата врата. Три пъти само гредите спасяваха вратаря на Пирин от сигурен гол. Така се стигна до 38-ата минута, когато Георги Димитров направи хубаво подаване към Павел Жабов и юношеският национал на България хладнокръвно се разписа за 1:1. При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка.

През второто полувреме натискът на младите армейци продължи, а в 56-ата минута в игра се появи възстановеният след дълга и тежка контузия Александър Бучков. Той определено раздвижи още повече играта и създаде няколко интересни ситуации пред противниковата врата. Гостите от своя страна разчитаха предимно на контраатаки и не пропускаха удобен момент да забавят максимално времето, в търсене на бленуваната точка. В крайна сметка многото пропуски и през втората част лишиха червените от победата и срещата приключи наравно 1:1.

Следващият мач на ЦСКА II е на 7 ноември (понеделник) от 14:00 часа и ще се играе на стадион "Българска армия".

Стартов състав на ЦСКА II: 1. Алекс Божев (в)(к), 6. Мартин Сотиров, 5. Йоан Бауренски (к), 8. Юлиан Илиев, 2. Илиян Димитров, 9. Георги Димитров, 11. Павел Жабов, 4. Браян Стефков, 10. Илиан Антонов, 7. Симеон Александров, 3. Росен Маринов.

Резерви: 12. Илия Шаламанов-Тренков (в), 13. Любомир Цветанов, 14. Димитър Петров, 15. Александър Георгиев, 17. Алесандро Николов, 16. Александър Бучков, 18. Кристиан Георгиев.

Старши треньор: Стамен Белчев.