потребители: 138 780

ЦСКА победи Локомотив (Пд) и записа пети пореден успех в шампионата (РЕПОРТАЖ)
вторник 01 ноември, 2022

ЦСКА победи с 1:0 Локомотив (Пд) като гост в отложен мач от 7-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Локомотив" в пловдивския парк "Лаута". Единственото попадение в двубоя бе дело на сръбския офанзивен полузащитник Лазар Туфегджич, в 27-ата минута.

Това бе пета поредна победа в шампионата за момчетата на старши треньора Саша Илич, но по-значимото в исторически план за тима, е че четири от тези успехи последователно един след друг са постигнати при гостувания, което до този момент не се бе случвало в клубната история на най-титулувания български футболен отбор.

Първото полувреме започна равностойно и в началните 20 минути на срещата нямаше сериозни опасности пред някоя от двете врати. Постепенно червените поеха инициативата и в 25-ата минута Иван Турицов стреля от дистанция, но изстрелът му мина над напречната греда. В 27-ата минута армейците поведоха в резултата след грешка в отбраната на домакините, които опитаха да изчистят топката, но тя рикошира в крака на Тибо Вион. Това се превърна в извеждащ пас към Иван Турицов, който от своя страна подаде към Лазар Туфегджич и сърбинът безпроблемно се разписа за 1:0. До края на първото полувреме домакините погледнаха по-смело към вратата на Густаво Бусато, но така и не стигнаха до чисти голови положения. Две минути преди почивката голмайсторът Туфегджич получи контузия и бе принудително заменен от Браян Морено. По този начин 31-кратните шампиони на България се оттеглиха към съблекалните с гол аванс.

През втората част момчетата на старши треньора Саша Илич продължиха да контролират събитията на терена. В 56-ата минута Джонатан Линдсет замени Дюкенс Назон. Последва изстрел отдалеч на норвежецът, но кълбото мина покрай левия страничен стълб. Двайсет минути преди края в игра се появиха Менно Кох и Станислав Шопов, които смениха Християн Петров и Иван Турицов. Домакините упражниха финален щурм в търсене на изравнително попадение, но отбраната на армейците внимаваше и почти не допускаше опасности пред Густаво Бусато, който също на няколко пъти се намеси адекватно и запази вратата си суха. Десетина минути преди края, влезлият след почивката Менно Кох получи контузия и напусна преждевременно игрището, изнесен на носилка. По този начин червените останаха с човек по-малко на терена, защото наставникът Саша Илич вече бе направил четири промени при три спирания на играта. Макар и останали в намален състав армейците запазиха преднината си до края и напълно заслужено се поздравиха с победа с 1:0 над Локомотив (Пловдив). Това е пети пореден успех за момчетата на Саша Илич, които остават лидери във временното класиране с актив от 40 точки.

Следващият мач на ЦСКА е на 6 ноемрви (неделя), когато на стадион "Българска армия" гостува тимът на Локомотив (София). Срещата е с начален час 17:15 часа.

Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (к), 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон Телес, 11. Лазар Туфегджич, 26. Марселино Кареасо, 9. Дюкенс Назон.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 4. Менно Кох, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 17. Бисмарк Чарлс, 23. Жираир Шагоян, 28. Браян Морено.