потребители: 138 780

ЦСКА U18 с класика над Марица в първи 1/8 финал за Купата на БФС (СНИМКИ)
четвъртък 27 октомври, 2022

ЦСКА U18 победи Марица (Пловдив) с класическото 3:0 в първи мач от 1/8 финалите в турнира за Купата на БФС, който се игра на стадион "Българска армия". Точни за червените бяха Илиян Димитров (41'), Георги Димитров (48') и Кристиан Георгиев (82').

През първата част юношите ни старша възраст, родени през 2005 година имаха териториално преимущество, като владееха повече топката и търсиха непрекъснато попадние, но изгодни положения пропуснаха Илиян Димитров и Петко Панайотов. В 41-ата минута все пак логичното се случи, когато  Илиян Димитров засече с мощен шут избита топка от границата на наказателното поле и я прати неспасяемо в десния ъгъл на вратата на гостите, разписвайки се за 1:0. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка с гол аванс за червените.

В самото начало на второто полувреме Браян Стефков центрира отляво и Георги Димитров се разписа с десния крак от близка дистанция за 2:0. Момчетата на старши треньора Стамен Белчев продължиха да атакуват и да търсят още голове и в 82-ата минута, влезлият след почивката Кристиан Георгиев направи хубав самостоятелен пробив по лявото крило, навлезе в наказателното поле и майсторски се разписа за 3:0. До края младите армейци можеха да направят преднината си още по-изразителна, но повече попадения  не паднаха и в крайна сметка ЦСКА U18 записа класическа победа с 3:0 над връстниците си от Марица (Пловдив) в първи 1/8 финален сблъсък в турнира за Купата на БФС.

Реваншът ще се играе на 10 ноември (четвъртък) от 14:00 часа на стадион "Марица" в Пловдив.

Стартов състав на ЦСКА II: 1. Алекс Божев (в)(к), 2. Илиян Димитров, 8. Браян Стефков, 5. Росен Маринов, 3. Лъчезар Иванов, 6. Димитър Петров, 14. Петко Панайотов, 17. Алесандро Николов, 11. Илиан Антонов, 20. Венцислав Иванов, 19. Георги Димитров.

Резерви: 12. Кристиян Димитров (в), 7. Кристиан Георгиев, 13. Теодор Апостолов, 16. Йоан-Филип Чавов, 15. Светозар Евтов, 10. Кирил Георгиев, 22. Димитър Христов.

Старши треньор: Стамен Белчев.