потребители: 138 755

ЦСКА с ценен успех над Ботев (Пд) като гост (РЕПОРТАЖ)
сряда 19 октомври, 2022

ЦСКА победи Ботев (Пловдив) с 1:0 като гост в отложен мач от петия кръг на Първа лига, игран на Футболен комплекс "Ботев 1912" в Коматево. Единственото попадение в срещата отбеляза Дюкенс Назон в 72-ата минута от дузпа.

Първото полувреме започна равностойно. В 14-ата минута Жеферсон Телес отправи първия удар в мача, който мина покрай дясната греда и излезе в аут. Домакините отговориха с опасна атака в 30-ата минута, когато Ману изведе Рабеи очи в очи срещу Бусато, но стражът показа високата си класа и спаси с крак изстрела на противниковия футболист. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

На почивката Саша Илич замени Жираир Шагоян с Дюкенс Назон. Именно таранът пропусна първото чисто положение за армейците, което дойде в 51-ата минута, когато хаитянинът преодоля двама противникови състезатели пред наказателното поле на пловдивчани, озова се очи в очи с Ханкич и шутира по диагонал, но кълбото излезе в аут. Червените продължиха да атакуват и да търсят попадение и в 68-ата минута Тибо Вион проби отляво в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Хидайет Ханкич се справи. Така се стигна до 70-ата минута, когато Джеймс Ето'о фаулира Марселино Кареасо в наказателното поле и ЦСКА получи дузпа. Зад топката застана Дюкенс Назон, а феновете на Ботев светеха с лазер в очите му, но въпреки това той запази хладнокръвие и стреля силно в десния ъгъл, разписвайки се за 1:0. До края на срещата нямаше повече попадения и в крайна сметка армейците изковаха много ценен успех и добавиха нови 3 точки на сметката си, с които излизат на първо място във временното класиране с актив от 31 пункта.

Следващият мач на ЦСКА е на 23 октомври (неделя), когато тимът ни гостува на Ботев (Враца). Срещата на стадион "Христо Ботев" започва в 16:45 часа.

Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (к), 6. Христия Петров, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон Телес, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 21. Амос Юга,  23. Жираир Шагоян, 28. Браян Морено.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 4. Менно Кох, 5. Брадли де Нойер, 11. Лазар Туфегджич, 26. Марселино Кареасо, 27. Маурисио Гарсес, 9. Дюкенс Назон.