потребители: 138 730

ЦСКА U15 постигна важна победа над Левски през уикенда
неделя 25 септември, 2022

В събота (24 септември) ЦСКА U15 победи връстниците си от Левски с 3:2 в мач от елитната юношеска група до 15 години, който се игра на клубната база в Панчарево.

През първото полувреме младите армейци доминираха на терена, но не съумяха да се разпишат и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част момчетата на старши треньора Румен Трифонов стартираха вихрено и за кратко време отбелязаха цели три попадения. Капитанът Александър Любомиров Георгиев реализира първите два гола, като вторият от тях бе истински шедьовър, прехвърляйки противниковия вратар от над 25 метра. Малко след това Валентино Върбанов направи резултата класически. Последва отпускане в червените редици и малко преди края сините върнаха 2 попадения. В крайна сметка ЦСКА U15 постигна заслужена победа над Левски с 3:2.

В следващия кръг отборите ни до 15 и 17 години гостуват на Берое в Стара Загора. Двубоите ще се играят на 29 септември (четвъртък) от 13:00 и 15:00 часа.

В останалите срещи, които се играха през уикенда юношите ни записаха следните резултати:

ЦСКА U17 - Левски - 0:1

Славия - ЦСКА U16 - 1:0

ЦСКА U14 - Славия - 1:3

Стартов състав на ЦСКА U15: 12. Денис Спасов (в), 20. Денислав Величков, 4. Веселин Бачев, 5. Самуил Барабанов, 2. Иван Андонов, 6. Александър Александров Георгиев, 18. Давид Георгиев, 8. Мартин Андонов, 7. Валентино Върбанов, 10. Александър Любомиров Георгиев (к), 17. Никола Кръстев.

Резерви: 1. Георги Стоянов (в), 3. Никола Теов, 13. Николай Ценов, 14. Делян Воденичаров, 11. Илия Гутурански, 9. Калоян Пулев, 19. Божидар Илиев.

Старши треньор: Румен Трифонов.