потребители: 138 620

Победа и загуба за Академия ЦСКА в елитните юношески групи
неделя 14 август, 2022

Вчера отборите ни до 15 и 17 годишна възраст записаха победа и загуба срещу връстниците си от Славия в срещи от елитните юношески групи, играни на изкуственото игрище на стадион "Александър Шаламанов".

В първия двубой за деня младите армейци до 15 години, водени от старши треньора Румен Трифонов победиха Славия с разгромното 5:0. С отлична игра се представи капитанът Александър Любомиров Георгиев, който откри резултата и асистира за четвъртото и петото попадение. Малко след първия гол Самуил Барабанов удвои, а Валентино Върбанов направи резултата класически още преди почивката.

През втората част се разписа Мартин Андонов, а точка на спора сложи Никола Кръстев, който влезе в игра в началото на второто полувреме и оформи крайното 5:0 за ЦСКА U15. Следващият мач на тима ни срещу Национал е отложен.

Втората среща приключи с победа за домакините от Славия U17 с 3:1 над ЦСКА U17. Точен за възпитаниците на наставника Стоян Ангелов бе Светозар Евтов в 65-ата минута, който се възползва от хубаво подаване на Илиян Димитров и възстанови равенството 1:1. До края на двубоя обаче пропуски в завършващата фаза и две фатални грешки в отбраната донесоха трите точки за "белите".

В следващия кръг ЦСКА U17 приема Национал в мач от третия кръг на елитната юношеска група до 17 години.

Стартов състав на ЦСКА U15: 1. Георги Стоянов (в), 20. Денислав Величков, 4. Веселин Бачев, 3. Никола Теов, 2. Иван Андонов, 5. Самуил Барабанов, 6. Александър Александров Георгиев, 8. Мартин Андонов, 7. Валентино Върбанов, 10. Александър Любомиров Георгиев (к), 16. Кирил Манчев.

Стартов състав на ЦСКА U17: 1. Георги Гергинов (в), 2. Димитър Христов, 3. Светозар Евтов, 4. Алексей Раданов, 5. Тодор Цонев, 6. Димитър Петров, 7. Илиян Димитров, 8. Васил Каймаканов, 10. Кирил Георгиев (к), 11. Александър Кожухаров, 20. Венцислав Иванов.