потребители: 138 460

ЦСКА разгроми Берое (РЕПОРТАЖ)
неделя 31 юли, 2022

ЦСКА разгроми Берое с 5:1 в мач от четвъртия кръг на Първа лига, игран  на стадион "Българска армия". Точни за армейците бяха Маурисио Гарсес (5', 90'+6'), Дюкенс Назон (18'), Браян Морено (75') и Иван Турицов (90'+2'). Почетното попадение за гостите бе дело на Абубакар Тунгара, който се разписа от дузпа в 81-ата минута.

Първото полувреме започна с мощен домакински натиск и още в 5-ата минута Тибо Вион изведе набралия скорост Брадли Де Нойер на лявото крило. Последва центриране по земя към Маурисио Гарсес, който от 4-5 метра фронтално срещу вратата не сгреши и се разписа хладнокръвно за 1:0.  Момчетата на Саша Илич продължиха да атакуват и в 17-ата Георги Йомов и се проби отляво и стреля фалцово от 14-15 метра, но Иван Караджов изби с една ръка. Минута по-късно натискът даде резултат и ЦСКА удвои. Тибо Вион изведе перфекто Дюкенс Назон сам срещу вратаря и нападателят на червените майсторски се разписа за 2:0 с премерен изстрел в долния десен ъгъл. В 43-ата минута отново той можеше да се разпише за втори път, когато Гарсес го изведе очи в очи с Караджов, но вратарят спаси неговия шут. Така  двата състава се оттеглиха на почивка с два гола аванс за домакините.

През второто полувреме в игра за армейците се появиха Иван Турицов, Браян Морено, Йоан Бауренски и Амос Юга, които замениха съответно Георги Йомов, Дюкенс Назон, Жеферсон Телес и Тибо Вион. ЦСКА продължи да диктува събитията на терена и да контролира мача. В 69-ата минута главният арбитър Валентин Железов отмени чист гол на Асен Дончев, поради несъществуваща засада. Веднага след това отново той можеше да се разпише, но Караджов спаси удара му. В 75-ата минута Лазар Туфегчич овладя трудна топка на лявото крило, след което подаде към Юга. Халфът прескочи подаването, с което подлъга Пиргов и пасът бе овладян от Браян Морено. Колумбиецът преодоля Динков и с много силен и точен изстрел по земя покачи на 3:0. Десет минути преди края реферът отсъди спорна дузпа за гостите за игра с ръка на Мено Кох в наказателното поле. Зад топката застана Абубакар Тункара, който не сбърка и намали на 3:1. В добавеното време Лазар Туфегджич бе повален в наказателното поле от Николай  Николaев и съдията отново посочи бялата точка. Иван Турицов се нагърби с изпълнението и покачи на 4:1. Крайният резултат 5:1 бе оформен от Маурисио Гарсес след още две минути игра.

Следващият мач на ЦСКА е в четвъртък (4 август), когато приемаме ирландския Сейнт Патрикс Атлетик в първи двубой от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. Срещата ще се играе на Националния стадион "Васил Левски" и е с начален час 20:00 часа.

Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), 16. Асен Дончев, 4. Менно Кох, 6. Християн Петров, 5. Брадли Де Нойер, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 10. Георги Йомов (к), 27. Маурисио Гарсес, 9. Дюкенс Назон.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 11. Лазар Туфегджич, 20. Йоан Бауренски, 21. Амос Юга, 28. Браян Морено.