потребители: 138 460

ЦСКА стартира новия сезон с класика над Арда (РЕПОРТАЖ)
неделя 10 юли, 2022

ЦСКА победи Арда (Кърджали) с класическото 3:0 в мач от първия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия". Точен за армейците бе Маурисио Гарсес (45', 52', 56'), който реализира своя първи хеттрик с червената фланелка.

През първото полувреме армейците владееха повече топката и бяха по-добрият отбор на терена. В 29-ата минута Милен Желев получи заслужен втори жълт и съответно червен картон и гостите останаха с човек по-малко. В 39-ата минута след грешка на Крачунов, Калоян Кръстев се озова сам срещу вратаря, но стражът на Арда изби удара на нападателя. В крайна сметка страничният съдия вдигна флага за засада, така че попадението нямаше да бъде зачетено. Така се стигна до заключителните секунди на първата част, когато червените спечелиха корнер. Вион центрира в малкото наказателно поле, където Маурисио Гарсес бе най-съобразителен и вкара от метър с глава за 1:0. При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка.

През второто полувреме момчетата на Саша Илич вдигнаха оборотите и още в 49-ата минута Васил Симеонов спаси удар на Вион. Само три минути по-късно логичното се случи и армейците удвоиха преднината си. Автор и на втория гол стана Гарсес, който се разписа при идентична на първото попадение ситуация. Шопов центрира от корнер, крилото надскочи излезлия страж на гостите и с глава покачи на 2:0.

В 56-ата минута отлично игралият през този двубой Маурисио Гарсес оформи своя хеттрик, след като отне кълбото от Лозев, нахлу мощно в наказателното поле и с техничен изстрел по земята прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата.

Шест минути по-късно Кръстев също можеше да се разпише, когато засече с глава центриране отляво, но ударът му излезе в аут. В 65-ата минута Амос Юга изведе Лазар Туфегджич, хълфът прехвърли вратаря на кърджалийци, но топката "кацна" върху мрежата над напречната греда.

Само 120 секунди по-късно Саша Илич извади Гарсес и Матей, а на тяхно място в игра е появиха Марк-Емилио Папазов и Енес Махмутович. След 10 минути последва нова двойна смяна, като Радослав Живков и Жеферсон Телес замениха Туфегджич и Вион. ЦСКА продължи да атакува и да търси още попадения, но такива така и не паднаха и в крайна сметка армейците се поздравиха с напълно заслужена победа с 3:0 над Арда (Кърджали).

Следващият мач на ЦСКА е в събота (16 юли), когато тимът ни гостува на Локомотив (София). Двубоят на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда" започва в 18:30 часа.

Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей (к), 5. Брадли де Нойев, 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов, 8. Станислав Шопов,  15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 27. Маурисио Гарсес, 11. Лазар Туфегджич, 14. Калоян Кръстев.

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон Телес, 22. Енес Махмутович, 16. Асен Дончев, 24. Марк-Емилио Папазов, 23. Радослав Живков, 28. Браян Морено.