потребители: 138 255

ЦСКА не успя да спечели Купата на България
неделя 15 май, 2022

ЦСКА загуби финала в турнира за Купата на България след минимално поражение с 0:1 пред препълнените трибуни на Националния стадион "Васил Левски" и невероятна атмосфера.

Двата отбора започнаха сковано пред екзалтираните фенове и рядко успяваха да стигнат до чисто голово положение. "Червените" опитаха няколко центрирания в наказателното поле, но защитата на символичните гости изби.

В 25-ата минута Кери стреля опасно от пряк свободен удар, но топката профуча над вратата на съперника. Две по-късно Йомов проби отляво, центрира към далечната греда, където Вион засече от въздуха, но кълбото мина встрани от целта.

След почивката в игра се появи Амос Юга на мястото на Карло Мухар, но точно след смяната символичните гости откриха резултата след далечен удар и рикошет, който заблуди Бусато.

Алън Пардю извади Греъм Кери и пусна свежия Маурисио Гарсес, както и Федерико Варела вместо Тибо Вион, но до изравнително попадение така и не се стигна.

Следващият мач на ЦСКА е в четвъртък (19 май), когато на стадион "Българска армия" гостува тимът на Ботев (Пловдив) в двубой от 30-ия кръг на Първа лига.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 4. Мено Кох (к), 29. Томас Лам, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес, 24. Карло Мухар, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 15. Тибо Вион, 9. Жорди Кайседо

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 5. Федерико Варела, 6. Християн Петров, 7. Йоан Баи, 21. Амос Юга, 27. Маурисио Гарсес, 30. Яник Вилдсхут.