потребители: 138 270

ЦСКА U17 и U15 с важни победи по пътя към титлата
неделя 15 май, 2022

ЦСКА 17 победи Хебър с 4:1 и се изравни с лидера Лудогорец във временното класиране на Елитната юношеска група до 17 г. Три кръга преди края и двата тима имат по 63 точки.

Още в 19-ата минута младите "армейци" се оказаха догонващи в резултата след гол на Християн Ганев от гостите. В 25-ата минута обаче Георги Димитров изравни след подаване на Петко Панайотов, а в 62-ата направи обрата пълен, разписвайки се от дузпа за игра с ръка на играч на Хебър. Димитров оформи хеттрика си в 68-ата минута, като в 72-ата дори асистира на Илиян Антонов за крайното 4:1.

ЦСКА U15 също се поздрави с успех след внушително 6:2 срещу последния в класирането Ботев (Враца). Точни за възпитаниците на Ивайло Станев бяха Томи Тодоров (10), Калоян Шкретов (26, 47), Георги Попов (37), Алек Говедарски (44), Илия Димитров (57). Три кръга преди края на първенството ЦСКА заема втората позиция с актив от 66 точки - на четири от временния лидер Лудогорец.

ЦСКА U19 пък допусна изненадваща загуба при гостуването си на Национал (София) с 1:2. Заради високите температури срещата на два пъти бе прекъсвана, за да може футболистите на двата отбора да се хидратират допълнително. Марат Гараев откри за домакините в 22-ата минута, а в 68-ата Павел Жабов изравни за ЦСКА след точно изпълнена дузпа.

"Червените" продължиха да търсят пълния обрат, но вратарят на Национал Ивайло Бориславов на няколко пъти се намеси решително и спаси вратата си от втори гол. Десет минути преди края Траян Тенев засече центриране в наказателното поле и донесе успеха за домакините.

Два кръга преди края на сезона момчетата на Добри Митов заемат третата позиция с актив от 34 точки, на 8 от лидерите Славия и Черно море.