потребители: 137 955

ЦСКА U17 и U16 с победи през уикенда
събота 07 май, 2022

Юношите на ЦСКА до 17 г. победиха Славия с минималното 1:0 като гост в мач от 26-ия кръг на Елитната юношеска група в тази възраст. Единственото попадение в столичния квартал "Овча купел" отбеляза Георги Димитров, който се възползва от подаване на капитана Наско Цеков и донесе успеха за "армейците". Четири кръга преди края на шампионата ЦСКА е на три точки от водача Лудогорец.

ЦСКА U16 пък надделя над РД Спорт с 1:0 в двубой от 21-ия кръг след гол на Йоан Чавов в 50-ата минута. Младите "армейци" водят убедително на върха с преднина от 10 точки пред втория Левски-Раковски и два мача по-малко от съперника.

ЦСКА U15 допусна поражение с 1:2 при гостуването си на Славия и така вече изостава на 4 точки от върха. "Червените" могат да съжаляват, че не си тръгнаха с нещо повече в двубоя от Елитната юношескат група до 15 г., след като при резултат 0:0 изпуснаха дузпа в 23-ата минута.

В неделната програма на мачовете ЦСКА U14 разби Витоша 13 с убедителното 8:1. С четири гола за младите "армейски" таланти блесна Александър Георгиев, който се разписа в 5-ата, 38-ата, 42-ата и 55-ата минута.

ЦСКА U19 пък допусна домакинско поражение с 2:3 от Черно море на клубната база в Панчарево. Гостите поведоха с попадения на Павел Труфев, Тони Иванов и Иван Томов, но в края на първото полувреме Павел Жабов върна един гол, а през втората част Антонио Петков оформи крайния резултат в 55-ата минута.

Три кръга преди края възпитаниците на Добри Митов са на трета позиция във временното класиране, на 5 точки от върха, където са Славия и Черно море с актив от по 39 пункта.