потребители: 137 955

ЦСКА победи Славия, именикът Йомов с два гола (РЕПОРТАЖ)
петък 06 май, 2022

ЦСКА победи Славия с 3:1 в мач от двадесет и деветия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия". Попаденията за "армейците" бяха дело на Георги Йомов във 2-ата и 20-ата минута и Жорди Кайседо в 36-ата.

Началото на срещата бе вихрено за "червените" и още във 2-ата минута Георги Йомов откри резултата - Греъм Кери проби отляво, пусна към точката на дузпата, където топката стигна до Йомов и българският национал от движение прати кълбото в мрежата - 1:0 за ЦСКА. В 20-ата минута двамата повториха "упражнението" и резултатът бе покачен на 2:0 след нова комбинация между Кери и Йомов, при която "червеният" номер 10 удвои преднината на тима си.

Активната игра на ЦСКА продължи и в 36-ата минута публиката на стадион "Българска армия" отново бе на крака - Кери центрира перфектно от пряк свободен удар по левия фланг и изскочилият от втора позиция Кайседо засече неспасяемо в мрежата за 3:0.

След почивката "армейците" намалиха темпото и гостите се възползваха по най-добрия начин чрез Радослав Кирилов намали на 1:3.

Треньорът на ЦСКА Алън Пардю реагира и смени Йоан Баи със свежия Тибо Вион.

В 80-ата минута Вион проби отлично през центъра, пусна надясно към нахлуващия Йомов, който без да се бави центрира към границата на вратарското поле, където Кайседо засече с глава. Вратарят на Славия Вуцов обаче реагира перфектно и спаси вратата си от нов гол. До края на срещата нямаше други интересни ситуации и двубоят приключи със заслужена победа на ЦСКА с 3:1 над Славия. Със спечелените 3 точки момчетата на Алън Пардю си осигуриха място в европейските клубни турнири като вече са недостижими на втората позиция два кръга преди края на шампионата с актив от 56 точки.

Следващият мач на ЦСКА е на 15 май (неделя), когато тимът ни се изправя срещу вечния си съперник Левски във финала в турнира за Купата на България. Срещата ще се играе на Националния стадион "Васил Левски" и е с начален час 17:00 часа.

Стартов състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 29. Томас Лам, 4. Мено Кох, 26. Росен Божинов, 18. Брадли Мазику, 20. Жуниор Нзила, 24. Карло Мухар, 27. Маурисио Гарсес, 10. Георги Йомов, 7. Йоан Баи, 9. Жорди Кайседо

Резерви: 1. Густаво Бусато, 16. Асен Дончев, 11. Росен Маринов, 30. Яник Вилдсхут, 14. Калоян Кръстев, 6. Християн Петров, 28. Браян Морено