потребители: 138 255

ЦСКА победи Славия в първия полуфинал за Купата (РЕПОРТАЖ)
вторник 12 април, 2022

ЦСКА победи Славия с 2:0 като гост в първи полуфинален сблъсък от турнира за Купата на България, игран на стадиона в столичния квартал "Овча купел".

През първото полувреме "армейците" бяха тимът, който владееше повече инициативата и имаше повече положения за гол. В 16-ата минута Йомов пусна към Мухар, който реши да пробва да изненада Вуцов отдалеч, но прати топката над вратата. Минута по-късно самият Йомов реши да завърши ефектно с външен удар, но топката отново мина встрани от целта.

Натискът на ЦСКА продължи и в 23-ата минута логичното се случи - Гарсес проби отляво, навлезе в наказателното поле и пусна успоредно към Кайседо. Защитникът на Славия Гьоко Зайков опита да избие подаването, но отклони топката в собствената си врата и откри резултата - 1:0 за "червените".

Символичните гости продължиха да контролират събитията на терена, но чистите голови положения липсваха и двата състава се оттеглиха на почивка с гол аванс за момчетата на Стойчо Младенов.

В първите 15 минути на второто полувреме  двата отбора заложиха на битка в центъра на терена и без положения пред вратите.

В 64-ата минута реферът Никола Попов прекъсна срещата за около 5 минути заради запалени факли от страна на "червените" фенове. В 79-ата минута "армейците" поискаха дузпа за единоборство между Томбак и Мазику, но след преглед с ВАР такава не бе отсъдена. Секунди по-късно Мухар центрира към Гарсес на задната греда, а крилото на червените стреля над вратата от трудна позиция. В последната минута след бърза контраатака Кайседо нахлу в наказателното поле и подаде към центъра, където Томбак фаулира Варела и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Иван Турицов, който стреля безпогрешно в долния десен ъгъл на Вуцов и оформи крайният резултат 2:0, отбелязвайки своето първо попадение в официален мач с червената фланелка.

Следващият мач на ЦСКА е в неделя (17 април), когато тимът ни посреща вечния съперник Левски в мач от двадесет  и седмия кръг на Първа лига. Двубоят е с начален час 17:00 часа и ще се играе на Националния стадион "Васил Левски".

Стартов състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (в), 19. Иван Турицов, 4. Мено Кох (к), 21. Амос Юга, 18. Брадли Мазику, 24. Карло Мухар, 3. Жеферсон Телес, 5. Федерико Варела, 27. Маурисио Гарсес, 10. Георги Йомов, 9. Жорди Кайседо.

Резерви: 1. Густаво Бусато (в), 15. Тибо Вион, 26. Росен Божинов, 7. Йоан Баи, 8. Греъм Кери, 30. Яник Вилдсхут, 14. Калоян Кръстев.