потребители: 137 935

ЦСКА отстъпи пред Рома в зрелищен мач
четвъртък 09 декември, 2021

ЦСКА отстъпи с 2:3 пред Рома в последен мач от група "С" в турнира Лига на конференциите, игран на Националния стадион "Васил Левски".

През първото полувреме гостите откриха резултата в 15-ата минута с попадение на Тами Ейбрахам. В 34-ата минута Борха Майорал удвои аванса на "римските вълци" с красиво попадение с пета. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка с два гола аванс за Рома.

През втората част Карло Мухар отправи силен удар от средна дистанция, но топката премина покрай вратата на Даниел Фузато. В 53-ата минута обаче Тами Ейбрахам увеличи преднината на римляните с втория си гол в мача. В игра за червените се появиха Яник Уайлдшът, Хамза Чатакович и Калоян Кръстев, които замениха Георги Йомов, Тибо Вион и Жорди Кайседо. Смените дадоха резултат и играта на армейците видимо се подобри. В 75-ата минута Йоан Баи центрира отдясно към Хамза Чатакович, който с майсторско изпълнение се разписа за 1:3, изпращайки кълбото с долния десен ъгъл на вратаря Даниел Фусато.  До края на двубоя момчетата на Стойчо Младенов упражниха натиск в търсене на още попадения и в добавеното време Яник Уайлдшът записа името си сред голмайсторите, след като реализира красив гол с туповен шут от границата на наказателното поле. Така ЦСКА отстъпи с 2:3 пред италианския гранд Рома в зрелищен мач от последния шести кръг на група "С" в турнира Лига на конференциите.

Следващият мач на отбора ни е в неделя (12 декември), когато на стадион "Българска армия" гостува тимът на Черно море (Варна). Срещата е с начален час 14:15 часа.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато,  29. Томас Лам, 2. Юрген Матей (к), 28. Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 24. Карло Мухар, 7. Йоан Баи, 10. Георги Йомов, 9. Жорди Кайседо.

Резерви: 25. Димитър Евтимов,  19. Иван Турицов, 30. Яник Вилдсхут, 11. Хамза Чатакович, 16. Асен Дончев. 14. Калоян Кръстев, 32. Георги Чорбаджийски, 17. Бисмарк Чарлс.