потребители: 137 955

ЦСКА U19 завърши годината с класика над Септември и ще зимува на върха
събота 04 декември, 2021

Отборът на ЦСКА до 19 години победи с класическото 3:0 връстниците си от столичния Септември в последен  мач за есенния полусезон. С категоричния си успех армейците заслужено остават на първото място в класирането с актив от 28 точки (9 победи, 1 равенство и 1 загуба), с 4 точки преднина пред втория Черно Море и напълно заслужено ще зимуват на върха в  елитната юношеска група при юношите старша възраст.

Мачът, който се игра днес на клубната база в Панчарево започна равностойно и играчите се нуждаеха от десетина минути, за да се нагодят към терена и съперника. След тези 10 минути, момчетата на старши треньора Добромир Митов наложиха пълен контрол над събитията на терена и не оставиха никакви съмнения кой е по-качественият отбор на игрището. Младите армейци започнаха да създават ситуации за гол пред вратата на Септември след прекрасни комбинации на фланга и само късметът попречи на Чорбаджийски, Георгиев и Жабов да открият резултата още преди да са изминали и 20 минути от мача. В 25-тата минута Йоан Лозанов опита удар извън наказателното поле, но топката профуча много близо до вратата на Септември. Няколко минути по-късно, при една от редките атаки на гостите, червените отнеха топката и осъществиха светкавична контраатака. Първо Георги Чорбаджийски напредна по фланга с дрибъл и елиминира 2-ма противникови играчи, за да  изведе Георги Манев сам срещу вратаря, който пък продължи топката към Павел Жабов, за когото не бе проблем да отбележи в опразнената врата. След откриването на резултата ЦСКА продължи да доминира и при една от многото си атаки Чорбаджийски изведе по отличен начин Александър Георгиев в наказателното поле, но ударът на последния премина на сантиметри от гредата. Малко по-късно при изпълнение от ъглов удар Илиев центрира и Сотиров прати топката в мрежата на гостите, но голът бе отменен от съдийската бригада, която прецени, че друг от играчите на ЦСКА е бил в положение на засада и е влияел на играта. Така ЦСКА се отегли на почивката с преднина от само 1 гол.

Второто полувреме започна по начина, по който завърши първото, а именно с тотална доминация на армейците, които изглеждаха решени да ознаменуват прекрасната си игра с гол. Атаките следваха една след друга и при един от множеството ъглови удари, които изпълниха младите армейци, Любомир Цветанов вкара топката директно във вратата на гостите след прекрасно изпълнение с левия крак. Червените продължиха да натискат съперника си и при една от следващите си атаки гол на Росен Маринов бе отменен, отново поради засада. Малко по-късно вече нямаше какво да пропречи на ЦСКА да поведе с класическото 3:0. Юлиан Илиев навлезна мощно в противниковата половина, елиминира няколко играчи на Септември и със силен удар от разстояние не остави никакви шансове на вратаря на гостите да реагира. До края на мача ЦСКА се забавляваше на терена и създваше положение след положение и само късметът попречи резултатът да набъбне още.

С тази си победа играчите на ЦСКА U19 завършиха отлично полусезона в елитната юношеска група до 19 години и напълно заслужено ще зимуват на върха в класирането.

Състав: Алекс Божев, 2. Виктор Атанасов (86 - Цветомир Йорданов) , 4. Мартин Сотиров (К), 5. Росен Маринов, 21. Любомир Цветанов, 6. Йоан Лозанов, 8. Юлиан Илиев, 15. Георги Манев (70 - Ясен Спиров), 11. Павел Жабов (86 - Антоан Драгомиров), 9. Александър Георгиев (80 - Антонио Петков), 10. Георги Чорбаджийски.