потребители: 137 445

ЦСКА отстъпи на Лудогорец (РЕПОРТАЖ)
понеделник 29 ноември, 2021

ЦСКА отстъпи на Лудогорец с 0:2 в мач от 16-ия кръг на Първа лига, игран на стадиона в Разград.

През първото полувреме армейците започнаха силно срещата и в  9-ата минута Амос Юга отправи силен шут от двайсетина метра, който премина над напречната греда. След още 20 игрови минути Греъм Кери бе фаулириан от Клод Гонсалвеш пред наказателното поле и съдията отсъди пряк свободен удар, след което показа жълт картон на футболиста на домакините. Зад топката застана потърпевшият, който стреля силно в горния ляв ъгъл, но вратарят Падт демонстрира страхотен рефлекс и отби в корнер. В 42-ата минута Десподов фаулира Кери и също бе декориран в жълто. До края на първата част нямаше повече опасни положения и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част армейците продъллжиха да атакуват и в 56-ата минута, дойде най-чистото положение в мача, когато Томас Лам засече центриране на Юрген Матай, но стражът на Лудогорец спаси и топката срещна  гредата, след което Сисиньо изчисти. При тази ситуация останаха съмнения, че кълбото е преминало голлинията, но положението не беше разгледано с ВАР. Малко след тази ситуация в игра за червените се появи Федерико Варела, който замени Яник Вилдсхут. Натискът на ЦСКА продължи и в 63-ата минута Греъм Кери преодоля защитник в зелено и се строполи в наказателното поле, но главният арбитър прецени, че ирландецът е играл симулативно и му показа жълт картон. В 74-ата минута дойде и първия точен удар във вратата на Бусато, отправен от Чибота, който не затрудни бразилския страж. Три минути по-късно, при една от редките си контраатаки домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Бусато срещу Чибота. Зад топката застана Пиерос Сотириу, който стреля силно в долния десен ъгъл и откри резултата. В игра за армейците се появиха Мухар, Вион и Баи, които замениха Юга, Йомов и Жеферсон. Червените отново поеха инициативата и опитаха да изравнят резултата, но в последната минута Мавис Чибота реализира втори гол за Лудогорец, след нова контраатака и оформи крайното 2:0.

Следващият мач на ЦСКА е в четвъртък (2 декември), когато на стадион "Българска арамия" гостува тимът на Локомотив (София). Срещата е с начален час 17:30 часа.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матай (к), 29 Томас Лам, 21.Амос Юга, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес, 19. Иван Турицов, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 30. Яник Вилдсхут, 9. Жорди Кайседо.

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 20. Карол Метс, 24. Карло Мухар, 15. Тибо Вион, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев.