потребители: 137 295

ЦСКА победи Арда (РЕПОРТАЖ)
събота 20 ноември, 2021

ЦСКА победи Арда (Кърджали) с 2:1 в двубой от 15-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия" пред празни трибуни.

Първото полувреме започна по-добре за гостите, които откриха резултата още във 2-ата минута с попадение на Милен Желев, който бе най-съобразителен в наказателното поле след изпълнение на корнер. Постепенно армейците поеха инициативата и четвърт час след началото Георги Йомов се пребори добре със Стоев и се отскубна сам срещу вратаря, но притичалият Желев блокира изстрела на нападателя. В 18-ата минута Кайседо шутира отдалеч, но Караджов улови. В 28-ата минута червените пропуснаха да изравнят, когато Кайседо стреля с глава след центриране на Вион, Караджов успя да докосне леко топката, но достатъчно, за да се отбие в напречната греда, а след това и да тупне пред голлинията. Секунди по-късно Жорди Кайседо остана сам срещу вратаря и стреля покрай дясната греда. Дори да бе вкарал попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като еквадорецът се намираше в положение на засада. До края на първото полувреме нямаше други интересни ситуации и двата отбора се оттеглиха на почивка с гол преднина за гостите.

През втората част в игра за червените се появиха Федерико Варела и Амос Юга, които замениха Карло Мухар и Греъм Кери. ЦСКА вдигна оборотите и заигра още по-агресивно. Това даде резултат и в 54-ата минута Жорди Кайседо изравни резултата, след като засече с глава центриране на Йомов от корнер пращайки топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Караджов. Армейците продължиха да атакуват и в 74-ата минута бяха близо до пълен обрат, когато Яник Уайлдшът намери Кайседо, нападателят се хвърли на шпагат и успя да отправи удар, но стражът на гостите спаси. Веднага след това Амос Юга отправи хубав извеждащ пас към Йомов, който навлезе в наказателното поле, но изстрелът му мина покрай левия страничен стълб. В 79-ата минута логичното се случи и ЦСКА обърна резултата в своя полза. Брадли Мазику  нахлу на скорост отляво в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, а топката мина между краката на Караджов и се оплете в мрежата му за 2:1. Пет минити преди края Жеферсон копна към Юга, който стреля отблизо но вратарят на Арда изби в корнер. До края на срещата нямаше повече попадения и червените се поздравиха с напълно заслужена победа с 2:1 над Арда (Кърджали).

Следващият мач на ЦСКА е на 25 ноември (четвъртък), когато тимът ни гостува на норвежкия шампион Бодьо/Глимт в двубой от петия кръг на група "С" в Лигата на конференциите. Мачът ще се играе на стадион “Aspmyra” и е в начален час 22:00 часа.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матай (к), 29 Томас Лам, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес, 24. Карло Мухар, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 30. Яник Вилдсхут, 9. Жорди Кайседо.

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 20. Карол Метс, 21 Амос Юга, 19. Иван Турицов, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев.