потребители: 137 295

ЦСКА U19 с категорична победа в елитната юношеска група
петък 05 ноември, 2021

Юношите ни старша възраст до 19 години победиха с 2:0 връстниците си от футболен клуб Централен спортен клуб на армията 1948 в мач от 11-ия кръг на етлитната  юношеска група до 19 г.

Възпитаниците на Добромир Митов бяха пълни господари на терена през целия двубой и пропуснаха да запишат още по-изразителна победа.

Единствено в началните минути на срещата играта бе равностойна, след което нашите момчета наложиха тотален натиск и след 25 игрови минути Йоан Лозанов нацели страничната греда с изстрел от  пряк свободен удар. След това младите армейци пропуснаха още няколко изгодни положения за откриване на резултата и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна така, както завърши първото, а именно с тотална доминация на червените, които продължиха да създават опасни положения за гол. При едно от тях Георги Чорбаджийски напредна по левия фланг и навлезе в наказателното поле на противника, оставайки очи в очи с вратаря на гостите хладнокръвно отбеляза, за да открие резултата в полза на ЦСКА. Попадението подейства положително на играчите ни, които заиграха с още по-голямо желание. В средата на втората част, при една от многото създадени ситуации гостите избиха в ъглов удар. При неговото изпълнение Юлиан Илиев центрира в наказателното поле, където Александър Георгиев прати топката за втори път в мрежата на гостите след хубав изстрел с глава. До края на срещата резултатът можеше да стане още по-изразителен, но пропуски направиха Йоан Лозанов, Павел Жабов, Антонио Петков и Юлиан Илиев.

Така ЦСКА U19 напълно заслужено се поздрави с поредна победа в елитната юношеска група и все още е лидер в класирането, без допусната загуба, макар и с   по-млако мачове от останалите отбори.