потребители: 137 295

ЦСКА победи Арда и продължава напред за Купата (РЕПОРТАЖ)
четвъртък 28 октомври, 2021

ЦСКА победи Арда (Кърджали) с 2:0  в мач от 1/8 финалите за Купата на България, игран на стадион "Българска армия" и продължава уверено похода си към защитата на трофея, който спечели преди няколко месеца.

Домакините стартираха устремно и започнаха да редят атака след атака към противниковата врата още от самото начало. Гостите от Кърджали обаче се бранеха с петима футболисти в защита и трудно допускаха чисти голови положения пред вратата си.

В 22-ата минута обаче резултатът бе открит - след центриране от корнер Томас Лам продължи към задната греда, където Жорди Кайседо засече с глава за 1:0.

Голът накара гостите да се отворят в търсене на изравнително попадение, което позволи на играчите на ЦСКА да използват едно от любимите си оръжия - контраатаката. Така в 35-ата минута Матай пусна отличен извеждащ пас към Йомов, който се измъкна от засадата, напредна малко вдясно и пусна успоредно на голлинията към нахлуващия Кайседо, за когото бе детска игра да удвои преднината на ЦСКА - 2:0.

След почивката Кери можеше да направи резултата класически в 52-ата минута, но ударът му в далечния ъгъл бе избит от вратаря Караджов в корнер.

Две минути по-късно обаче ЦСКА остана с човек по-малко след директен червен картон за Брадли Мазику. Конгоанецът бе изгонен заради нарушение срещу откъсващия се Иван Коконов.

До края на двубоя нямаше повече попадения и ЦСКА се поздрави с напълно заслужена победа с 2:0 над Арда (Кърджали), класирайки се за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

Следващият мач на тимът ни е в неделя (31 октомври), когато на стадион "Българска армия" гостува отборът на Локомотив (Пловдив) в среща от 13-ия кръг на Първа лига.

Стартов състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (в), 2. Юрген Матай (к), 29. Томас Лам, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 30. Яник Вилдсхут, 9. Жорди Кайседо.

Резерви: 1. Густаво Бусато (в), 20. Карол Метс, 15. Тибо Вион, 5. Федерико Варела, 24. Карло Мухар, 14. Калоян Кръстев, 23. Ахмед Ахмедов.