потребители: 137 285

ЦСКА отстъпи на Зоря (Луганск)
четвъртък 21 октомври, 2021

ЦСКА отстъпи с 0:1 на Зоря (Луганск) в мач от третия кръг на група "С" в турнира Лига на конференциите, игран на Националния стадион "Васил Левски".

Началото на мача бе отлично и още в 6-ата минута Яник Вилдсхут пропусна златен шанс да открие резултата - Кайседо изведе нидерландеца в наказателното поле, но той като по чудо не успя да преодолее вратаря на гостите и спечели само корнер.

Малко по-късно пък Кери подаде много добре към Кайседо, но ъгълът пред нападателя стана прекалено малък и отново не успя да открие резултата.

Атаките на ЦСКА продължиха и Йомов на два пъти и Кайседо все не успяваха да вкарат така важния първи гол.

В 39-ата минута Кери центрира от фаул, Томас Лам засече с глава, но ударът бе неточен. Минута преди края на първото полувреме пък извеждащ пас на Кери към Йомов отново не доведе до гол.

След почивката един от най-активните на терена - Греъм Кери, се контузи и бе заменен принудително, като на негово място се появи Федерико Варела.

В 64-ата минута обаче най-неочаквано гостите от Зоря поведоха след красиво попадение на Аллахяр Сайядманеш, който прониза Густаво Бусато с удар отляво по диагонала.

На терена се появиха Тибо Вион и Йоан Баи на местата на Жеферсон и Яник Вилдсхут, малко по-късно Йомов отстъпи мястото си на Кръстев. В 84-ата минута футболистите на Стойчо Младенов поискаха дузпа на три пъти за игра с ръка и нарушение срещу Баи, но реферът остана безмълвен.

В продължението на срещата пък резервата Тибо Вион получи директен червен картон за нарушение срещу съперник. До края нямаше повече попадения и така "армейците" отстъпиха с 0:1 пред украинския Зоря (Луганск)

Следващият мач на ЦСКА е в неделя (24 октомври), когато тимът ни гостува на Берое в Стара Загора. Двубоят ще се играе на стадион "Берое" и е с начален час 20:00 часа.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей (к), 29. Томас Лам, 19. Иван Турицов, 18. Брадли Мазику, 24. Карло Мухар, 3. Жеферсон Телес, 10. Георги Йомов, 30. Яник Вилдсхут, 8. Греъм Кери, 9. Жорди Кайседо

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 28. Пламен Гълъбов, 15. Тибо Вион, 16. Асен Дончев, 5. Федерико Варела, 11. Хамза Чатакович, 21. Амос Юга, 7. Йоан Баи, 23. Ахмед Ахмедов, 14. Калоян Кръстев