потребители: 137 225

ЦСКА победи Царско село (РЕПОРТАЖ)
неделя 03 октомври, 2021

ЦСКА победи Царско село с 2:1 в мач от десетия кръг на Първа лига, игран на стадион "Арена Царско село".

В 18-ата минута момчетата на Стойчо Младенов стигнаха до първата си чиста ситуация за откриване на резултата, когато Вилдсхут стреля по земята, но вратарят на Царско село Георгиев плонжира и спаси.

Малко преди да изтече половин час игра пък Варела центрира към Ахмедов, нападателят засече, но не успя да уцели целта.

Веднага след това и Варела пробва мерника си, но топката отново не попадна във вратата.

Още в самото начало на второто полувреме ЦСКА остана с човек по-малко след спорен втори жълт картон на Жеферсон. Бразилецът получи две официални предупреждения в рамките на 3 минути и напусна терена.

Стойчо Младенов реагира и пусна в игра Георги Йомов, Карло Мухар и Пламен Гълъбов на местата на Варела, Вилдсхут и Турицов. Триото даде импулс в играта на ЦСКА и в 55-ата минута Амос Юга направи 1:0 с мощен шут от границата на наказателното поле.

В 68-ата минута Мухар можеше да удвои преднината на "армейците", но силният му удар от дистанция бе отразен от вратаря на домакините. Пропускът бе наказан от съперника, който в една от следващите си атаки направи 1:1 след гол на Лукас Диас, който излезе сам срещу Бусато.

ЦСКА продължи да атакува и да търси победата и в последната минута Калоян Кръстев инаправи страхотен индивидуален пробив, но стражът на домакините успя да спаси. В продължението на срещата логичното се случи, когато Карло Мухар бе най-съобразителен в наказателното поле и с първия си гол с червената фланелка донесе победата на своя тим. Така "червените" записаха напълно заслужена победа с 2:1 като гост над Царско село и продължават да бъдат единственият отбор в Първа лига, който все още е непобеден.

Следващият мач на ЦСКА е на 17 октомври (неделя), когато на стадион "Българска армия" гостува Ботев (Пловдив).  Двубоят е с начален час 19:15 часа.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей (к), 29. Томас Лам,  19. Иван Турицов, 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга,  3. Жеферсон Телес, 5. Федерико Варела,  7. Йоан Баи, 30. Яник Уайлдшът, 23. Ахмед Ахмедов.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 28. Пламен Гълъбов, 20. Карол Метс, 10. Георги Йомов, 14. Калоян Кръстев, 24. Карло Мухар, 11. Хамза Чатакович.