потребители: 137 215

ЦСКА отстъпи пред Рома на "Олимпико"
четвъртък 16 септември, 2021

ЦСКА отстъпи с 1:5 пред Рома в първи мач от група "С" на турнира Лига на конференциите, игран на стадио "Олимпико" в Рим.

Срещата започна много добре за армейците, които още в 10-ата минута първи откриха резултата.  Яник Уайлдшът подаде отляво към Греъм Кери, който премина през няколко защитници на домакините и с мощен изстрел от малък ъгъл прати топката неспасяемо в мрежата на Руй Патрисио, давайки аванс на червените. ЦСКА продължи да атакува и в 24-ата минута Калоян Кръстев отне кълбото и  подаде към Яник Уайлдшът, който стреля силно, но стражът на "римските вълци" успя да спаси.  В ответната атака домакините успяха да изравнят, когато Лоренцо Пелегрини овладя подаване на Карсдорп и с красив параболичен изстрел прехвърли нашия вратар, разписвайки се за 1:1. В 38-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат, когато Стефан Ел Шаарауи отправи мощен шут от границата на наказателното поле в десния ъгъл на Густаво Бусато и даде преднина на Рома. В добавеното време на първата част Карло Мухар отправи удар от дистанция, топката рикошира в гърба на Джанлука Манчини и премина встрани от левия стълб на вратата на Руи Патрисио, излизайки в корнер, който не донесе нищо опасно и двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 2:1 за домакините.

През второто полувреме армейците започнаха силно мотивирани да покажат красив футбол и да направят всичко по силите си да стигнат до ново попадение. В 56-ата минута Карло Мухар отправи силен изстрел от дистанция, но стражът на Рома бе на мястото си и улови. Няколко секунди по-късно Яник Уайлдшът добре преодоля Рожер Ибаниес и пусна успореден пас на голлинията, но Калоян Кръстев и Георги Йомов останаха далече от топката. Последва центриране на Греъм Кери, което излезе в аут. В 62-ата минута "джалоросите" направиха много хубава атака по левия фланг, когато Шаарауи подаде към Калафиори, който навлезе в наказателното поле и намери Лоренцо Пелегрини, който хладнокръвно успя да реализира второто си попадение в двубоя и направи резултата 3:1. В игра за ЦСКА се появи Йоан Баи на мястото на Георги Йомов. Малко след това Греъм Кери центрира от фал в наказателното поле на Рома, след което Юрген Матей стреля с глава, но над напречната греда в аут.   В 76-ата минута армейците направиха добра атака, когато Карло Мухар видя добре включването на Йоан Баи, който навлезе в наказателното поле на "римските вълци" и стреля, но над напречната греда в аут. ЦСКА остана с човек по-малко в 80-ата минута, след като Яник Уайлдшът бе изгонен за втори жълт картон. Той извърши нарушение срещу Карлес Перес и съдията Глен Нюберг прецени да покаже втори жълт картон на нидерландеца. Останали с човек по-малко червените   не съумяха да се противопоставят на именития си съперник и допуснаха още две попадения, дело на Джанлука Манчини, който в 82-ата минута се разписа на празна врата, след като топката се отби от гредата, след изстрел на Смолинг и Тами Ейбрахам, който 120 секунди по-късно  бе изведен отлично сам срещу Бусато и майсторски копна кълбото над плонжа му, оформяйки крайното 5:1.

Следващият мач на ЦСКА е в неделя (19 септември), когато в среща от осмия кръг на Първа лига тимът ни гостува на Ботев (Вр). Двубоят, който ще се играе на стадион "Христо Ботев" във Враца е с начален час 18:15 часа.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей (к), 28 Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 29. Томас Лам, 30. Яник Уайлдшът, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 24. Карло Мухар, 14. Калоян Кръстев.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 5 Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 11. Хамза Чатакович, 16. Асен Дончев, 23. Ахмед Ахмедов.