потребители: 136 865

ЦСКА отстъпи в битката за Суперкупата на България
събота 17 юли, 2021

ЦСКА отстъпи на  Лудогорец с 0:4   в мача за  Суперкупата на България. Двубоят се игра на Националния стадион "Васил Левски". Преди първия съдийски сигнал по традиция прозвуча българският химн.

През първото полувреме късметът бе на страната на символичния домакин. В 20-ата минута  Федерико Варела отправи хубав изстрел към вратата на противника, но топката премина на сантиметри покрай гредата. След още десетина игрови минути тимът от Разград стигна до попадение, дело на Алекс Сантана. Червените опитаха бързо да върнат попадението, но 5 минути преди почивката Доминик Янков удвои аванса на Лудогорец. В добавеното време отново Варела стреля опасно към Кахлина, но кълбото премина покрай десния страничен стълб. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка с два гола аванс за разградчани.

През втората част в игра за червените се появиха Валентин Антов и Жуниор Нзила, които замениха Иван Турицов и Хамза Чатакович. В 49-ата минута Густаво Бусато допусна грешка, от която се възползва Пиерос Сотириу и покачи на 3:0. До края на двубоя и в игра за армейците се появиха Георги Йомов, Радослав Живков  и Амос Юга на местата на Яник Уайлдшът, Жорди Кайседо и Федерико Варела. Армейците опитаха да се върнат в двубоя, но нямаха шанс пред гола. Пет минути преди края Лудогорец реализира и четвърто попадение, дело на Мавис Чибота, който оформи крайния резултат 4:0.

Следващият двубой на ЦСКА е в четвъртък (22 юли), когато на стадион "Българска армия" гостува латвийския Лиепая в първи мач от втория предварителен кръг в Лигата на конференциите. Срещата е с начален час 20:00 часа.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес (к), 30. Яник Уайлдшът, 5. Федерико Варела, 11. Хамза Чатакович, 7. Йоан Баи, 9. Жорди Кайседо.

Резерви: 12. Алекс Божев (в), 21. Амос Юга, 26. Валентин Антов, 22. Радослав Живков, 15. Християн Петров, 6. Жуниор Нзила, 10. Георги Йомов.