потребители: 129 620

ЦСКА отстъпи на Локомотив (РЕПОРТАЖ)
неделя 27 септември, 2020  |   1068

ЦСКА отстъпи с 1:2 като гост на Локомотив (Пд) в мач от седмия кръг на Първа лига, игран на стадион "Локомотив" в Пловдив.

Първото полувреме започна добре за армейците, които бяха по-дейният отбор на терена и търсиха попадение от самото начало на срещата, но не успяха да се разпишат. Късметът бе на страната на домакините, които откриха резултата в 32-ата минута, когато Салинас центрира отдясно и Юрген Матей си отбеляза неспасяем автогол с глава. Само 6 минути по-късно Момчил Цветанов стреля силно извън наказателното поле и след рикошет в Матей кълбото отново попадна в мрежата на Бусато. По този начин двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за домакините.

Втората част започна с надмоцие на червените, които хвърлиха всички сили в предни позиции, за да обърнат мача. Изключително деен по фланговете беше Жул Кейта, който отново показа класата си. В 59-ата минута Масоеро фаулира Али Соу на границата на наказателното поле. Греъм Кери стреля над вратата при последвалия пряк свободен удар. През второто полувреме за ЦСКА в игра се появиха Енрике Рафаел, Жеферсон  Телес, Ахмед Ахмедов и Георги Йомов, които допълнително засилиха натиска към вратата на Локомотив.  Само няколко минути след смените Тиаго Родригез се разписа с хубав изстрел от фаул и намали на 2:1. От този момент до края на срещата имаше само един отбор на терена, този в червен спортен екип, докато домакините предимно се защитаваха и бавиха времето в очакване на последния съдийски сигнал. До изравнителен гол обаче така и не се стигна и ЦСКА записа първо поражение откакто Стамен Белчев застана начело на тима, отстъпвайки с 1:2 на Локомотив (Пд) като гост.

В следващия кръг от първенството ЦСКА гостува на Етър във Велико Търново, а мачът е насрочен за 4 октомври (неделя) от 15:15 часа. Преди това тимът ни ще играе плейоф за влизане в групите на Лига Европа срещу швейцарския гранд Базел. Срещата ще се състои на 1 октомври (четвъртък) от 21:30 часа българско време на стадион Санкт Якоб Парк в Базел.

Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 20. Тиаго Родригез, 21. Амос Юга, 26. Валентин Антов,  13.Юнус Санкаре, 14. Жул Кейта, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон Телес, 7. Енрике Рафаел 9. Томи Юрич, 10. Стефано Белтраме, 23. Ахмед Ахмедов, 30. Георги Йомов.