потребители: 129 620

ЦСКА се класира за плейофите на Лига Европа (РЕПОРТАЖ)
четвъртък 24 септември, 2020  |   1363

ЦСКА победи отбора на Б36 (Торшавн) от Фарьорски острови с убедителното 3:1, в мач игран на стадион "Българска армия" и напълно заслужено се класира за плейофите на Лига Европа. Там гостува на победителя между Базел (Швейцария) и Анортозис (Кипър), в директен сблъсък за влизане в групите на втория  по престиж футболен клубен турнир в Европа. Срещата е насрочена за 1 октомври (четвъртък).

През първото полувреме армейците бяха категорично по-добрият отбор на терена като статистиката сочи, че притежаваха топката в 65 % от времето, отправиха цели 17 изстрела към противниковата врата, от които 6 точни и изпълниха 12 корнера. Само късметът помогна на гостите да се оттеглят  с едва две попадения пасив на почивката. Резултатът бе открит в 27-ата минута, когато Санкаре подаде към Юга, който изведе Али Соу сам срещу стража на Б36 и нападателят се разписа хладнокръсно, успявайки да запише името си сред голмайсторите в трети поред двубой от евротурнирите. В 38-ата минута Соу се пребори за топката, която попадна в Санкаре, а той от своя страна изведе отлично Георги Йомов, който с едно докосване отбеляза дебютното си попадение с червената фланелка. До края на полувремето ЦСКА имаше още изгодни положения, но не успя да ги реализира и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 2:0.

Втората част започна също с надмощие на армейците, които продължиха да диктуват събитията на терена. В 61-ата минута противно на логиката, при една от редките си атаки гостите успяха да се възползват от неразбирателство в отбраната ни и намалиха на 2:1 чрез Себастиан Пингел. След този момент ЦСКА забави темпото и заигра по-внимателно, като използваше всяка възможност за атака. През второто полувреме в игра се появиха Тиаго Родригез, Жул Кейта и Енрике Рафаел, на местата на Жеферсон, Йомов и Кери. Логичното се случи в 83-ата минута, когато Али Соу пусна кълбото към Кейта, който се разписа във втори пореден двубой, оформяйки крайния резултат 3:1. Така ЦСКА записа изключително важна победа и отстрани трети поред съперник в евротурнирите, класирайки се за плейоф за влизане в групите на Лига Европа.

Следващият ни мач е на 27 септември (неделя) от 21:00 часа, когато тимът ни се изправя срещу Локомотив в Пловдив.

Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 26. Валентин Антов (к), 28. Пламен Гълъбов, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 30. Георги Йомов, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 10. Стефано Белтраме, 14. Жул Кейта, 20. Тиаго Родригес, 7. Енрике Рафаел, 9. Томи Юрич, 23. Ахмед Ахмедов.