потребители: 129 140

ЦСКА и Черно море завършиха наравно
събота 12 септември, 2020  |   889

ЦСКА и Черно море завършиха наравно  1:1 в мач от петия кръг на Първа лига, игран на стадион "Тича" във Варна.

През първото полувреме армейците стояха по-добре на терена и имаха по-изгодните положения за гол, но късметът бе на страната на домакините. Стамен Белчев имаше доста кадрови проблеми за тази среща, заради наказанието на Юнус Санкаре, контузията на Иван Турицов и отсъствието на Петър Занев и Ахмед Ахмедов, които са под карантина заради положителни резултати на тестовете за COVID-19. Първото опасно положение в двубоя дойде в 11-ата минута, когато Пламен Гълъбов засече с глава центриране от корнер, но изстрелът му мина над напречната греда. В 22-ата минута дойде най-спорното положение в мача до този момент. Георги Йомов проби отдясно и подаде към Белтраме в наказаателното поле, който стреля силно с глава, но Георги Георгиев изби топката, която попадна в Али Соу, които я отигра и тя се озова в краката на Янчев, който си отбеляза автогол. Главният арбитър Станислав Тодоров отмени попадението, като отсъди игра с ръка на Соу. Така се стигна до 36-ата минута, в която домакините откриха резултата с първия си точен удар към вратата чрез Курьор, който засече с глава центриране на Панов, а топката  се озова в мрежата след парабола. В 45-ата минута Белтраме отправи силен изстрел, който обаче мина над гредата и така двата отбора се оттеглиха на почивка при аванс за домакините от едно попадение.

Второто полувреме започна с грешка в отбраната на армейците, след която Исмаил Иса стреля, но Бусато спаси и коженото кълбо се озова в Пламен Гълъбов, който се засуети и фаулира Курьор, а реферът отсъди дузпа в полза на моряците. От бялата точка шутира Васил Панайотов, ала Густаво Бусато хвана ъгъла и изби. Последва удар с глава на Белтраме, който засече центриране на Мазику отляво, но кълбото мина покрай дясната греда. В 62-ата минута Даниел Димов получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Жеферсон Телес и домакините останаха с човек по-малко на терена. Стамен Белчев пусна в игра Томи Юрич и Тиаго Родригез, а преди това на терена се появи и Жул Кейта. Така отборът заигра с двама нападатели и оказа тотален натиск спрямо своя противник до края на срещата. Армейците стигнаха до попадение чак в 88-ата минута, когато Тиаго подаде към Тонислав Йорданов, който с глава я свали към Юрич и нападателят изравни резултата след точен изстрел също с глава. В продължението на срещата Юрген Матей и Валентин Антов също пропуснаха изгодни положения и така  срещата приключи без победител 1:1.

В следващия кръг от Първа лига ЦСКА посреща Лудогорец. Мачът е насрочен за 20 септември (неделя) и ще се играе на стадион "Българска армия" от 21:00 часа, а преди това в четвъртък (17 септември) тимът ни се изправя срещу БАТЕ (Борисов), в двубой от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес 13. Амос Юга, 26. Валентин Антов, 10. Стефано Белтраме, 30. Георги Йомов, 7. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 8. Греъм Кери, 9. Томи Юрич, 17. Тонислав Йорданов, 14. Жул Кейта, 20. Тиаго Родригез, 27. Мартин Смоленски.