потребители: 129 145

ЦСКА U19 победи Национал
събота 08 август, 2020  |   1690

ЦСКА U19 победи Национал с 2:1 в първия си мач от новия сезон на елитната юношеска група.

През първата част младите армейци показаха доста по-добра игра от своя съперник и само малшансът им попречи да решат всичко още преди почивката. В 3-ата минута Марк-Емилио Папазов отправи опасен удар към вратата на Национал, но топката мина встрани. Малко след това Мартин Смоленски нацели гредата. Логичното се случи в 29-ата минута, когато игралият снощи за мъжкия ни тим талант на армейците Смоленски откри резултата с феноменален изстрел от границата на наказателното поле. Секунди преди последния съдийски сигнал на първата част отново той нацели гредата за втори път. Така шампионите при юношите от миналата година се оттеглиха само с гол аванс на почивка.

Второто полувреме започна при много лоши атмосферни условия. Над терена на Панчарево се разрази буря и влоши условията за игра. От това се възползваха гостите, които успяха да изравнят резултата. След това червените наложиха тотален натиск над своя съперник, но изгодни положения за гол пропуснаха Марк-Емилио Папазов, Даниел Иванов и Димитър Михайлов. Все пак младите армейци извоюваха победата на тежкия терен с гол от дузпа на капитана Емил Ценов, който се разписа хладнокръвно от бялата точка за крайното 2:1.

В следващия кръг отборът ни гостува на Славия.

Стартов състав: Ивайло Илиев (в), Александър Бучков, Мартин Аврамов, Мартин Сотиров, Кристиян Атанасов, Иван Донец, Емил Ценов (к), Мартин Смоленски, Даниел Иванов, Марк-Емилио Папазов, Цветомир Цанев.

Резерви: Константин Касабоков (в), Стоян Гюров, Калоян Стоилов, Димитър Михайлов, Дани Братоев, Данаил Стойчев, Цветомир Йорданов.

Старши треньор: Добромир Митов

Пом. треньор: Атанас Стоилов

Треньор на вратарите: Илия Иванов

Кондиционен треньор: Костадин Джоргов

Физиотерапевт: Димко Пантев

Администратор: Калоян Дюлгеров