потребители: 127 520

ЦСКА пропусна да победи Лудогорец (РЕПОРТАЖ)
неделя 05 юли, 2020  |   1239

ЦСКА категорично надигра Лудогорец в мач от XXIX кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия", но не успя да победи своя съперник и двубоят завърши наравно 1:1.

През първата част ЦСКА бе по-добрият отбор на терена и търсеше повече победата. Още в 5-та минута Евандро центрира отлично към Али Соу и той стреля с глава, но нацели гредата. Няколко минути по-късно отново двамата застрашиха вратата на гостите, но не успяха да се разпишат.

На почивката се проведе церемония по награждаването на шампиона в Елитната юношеска група до 19 години, в която ЦСКА е безапелационен лидер с 8 точки аванс пред втория Левски. Купата на младите армейци връчи проф. Лъчезар Димитров, а те направиха почетна обиколка на стадиона и получиха бурни аплодисменти от всички червени привърженици.

Второто полувреме започна с надмощие на ЦСКА. В 53-та минута Ахмедов бе препънат в наказателното поле, но съдията вместо да посочи бялата точка показа картон на нападателя. В 57-та минута Тиаго Родригес нацели горната греда след хубав изстрел извън наказателното поле. Само 5 минути по-късно отново той изведе отлично Али Соу и нападателят хладнокръвно откри резултата останал сам срещу вратаря. В 71-та минута бе отсъден пряк свободен удар на границата на наказателното поле за гостите и влезлият като резерва Дан Битон изравни резултата. В 78-та минута Али Соу отново нацели гредата след туповен шут  с десния крак. До края на срещата ЦСКА продължи да атакува и да търси победата до последно, но нов гол така и не падна и двата отбора завършиха наравно 1:1.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Локомотив в Пловдив. Двубоят е насрочен за четвъртък (9 юли) от 20:30 часа и ще се играе на стадион "Локомотив".

Стартов състав на ЦСКА: 13. Густаво Бусато (в), 18. Брадли Мазику, 11. Петър Занев (к), 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес, 23. Ахмед Ахмедов, 10. Евандро, 20. Тиаго Родригес, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу

Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Йоан Бауренски, 17. Енрике Рафаел, 21. Едвин Джеси, 27. Даниел Иванов, 29. Марк-Емилио Папазов.