потребители: 25404

ЦСКА победи Витоша (РЕПОРТАЖ)
събота 06 юни, 2020  |   1366

Отборът на ЦСКА победи Витоша с 1:0 в мач от XXV кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в Бистрица.

Мачът започна с минута мълчание в памет на легендарния капитан на ЦСКА и националния тим Борис Гаганелов, който внезано ни напусна вчера. В 4-та минута мачът бе спрян за кратко в чест на бранителя, който играеше с номер четири.

В 25-та минута Брадли Мазику бе фаулиран в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, но вратарят на домакините спаси изстрела на Али Соу. Възможности за гол през първото полувреме се откриха още пред Стефано Белтраме и Кристиян Малинов.

През втората част ЦСКА доминира изцяло на терена и логичното се случи едва в 85-та минута, когато Евандро засече с глава центриране отляво на Греъм Кери. В последната минута на мача Енрике нацели напречната греда.

В сряда (10 юни) ЦСКА гостува на Ботев в Пловдив в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България, а последният мач от редовния сезон на Първа лига е в неделя (14 юни) на стадион "Българска армия". И двата двубоя са с начален час 21:00 часа.

Състав на ЦСКА: 13. Густаво Бусато (в), 18. Брадли Мазику, 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 19. Иван Турицов, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов, 8. Греъм Кери, 24. Стефано Белтраме, 21. Едвин Джеси, 22. Али Соу

Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон Телес, 9. Томи Юрич, 10. Евандро, 17. Енрике Рафаел, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов