потребители: 23945

Отпаднахме от Купата след драматичен реванш (РЕПОРТАЖ)
сряда 24 април, 2019  |   1215

ЦСКА завърши наравно 3:3 срещу Ботев Пд в реванша от полуфиналите за Купата на България и с общ резултат 5:6 отпадна от надпреварата за трофея.

Гостите водеха с 2:0 на почивката след попадения в 22-та и 27-та минута. В 49-та Али Соу намали резултата, след като удар на Тиаго Родригес беше отбит от вратаря на Ботев, а голмайсторът довкара топката отблизо. В 53-та минута противникът ни остана с 10 души след втори жълт и респективно червен картон на Филип Филипов. Влезлият като резерва Евандро изравни в 74-та минута след асистенция на рожденика Рубен Пинто. Десет минути по-късно Енрике Рафаел беше фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Антонио Вутов получи директен червен картон за изблъскване на главния арбитър Петър Костадинов в знак на протест и остави тима си с 9 души. Али Соу реализира наказателния удар за 3:2. В 88-та след корнер Ботев изравни и с общ резултат 6:5 се класира за финала.

В понеделник (29 април) предстои нов мач между двата отбора. В среща от XXXI кръг на Първа лига ЦСКА ще гостува в Пловдив. Двубоят ще започне в 20:00 часа.

ХАРЕСАЙТЕ ОФИЦИАЛНАТА СТРАНИЦА НА ЦСКА ВЪВ ФЕЙСБУК.

Състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 19. Иван Турицов, 24. Нуно Томаш, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 6. Рубен Пинто (к), 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 17. Енрике Рафаел, 7. Жоржиньо, 22. Али Соу

Резерви: 1. Данте Стипица, 14. Ангел Лясков, 4. Божидар Чорбаджийски, 23. Йоан Бауренски, 18. Мартин Смоленски, 10. Евандро, 8. Едвин Джеси