потребители: 22749

ЦСКА с равенство преди старта на сезона (РЕПОРТАЖ)
събота 07 юли, 2018  |   5194

ЦСКА завърши наравно 1:1 срещу Царско село в последната си контрола по време на лятната подготовка, която се игра на стадион "Българска армия".

Противникът ни поведе в резултата в 4-та минута с гол на Георги Минчев. Шансове да възстановят равенството се откриха пред Каранга, Джеси, Тиаго и Пинто, преди това да се случи в 40-та минута, когато след удар на Едвин Джеси вратарят на Царско село изби топката в краката на Тиаго Родригес, който беше точен за 1:1.

През първата част Кирил Десподов беше заменен принудително, след като получи контузия в коляното. Неговото място беше заето от Енрике Рафаел.

На почивката Ел Маестро направи още 9 промени, като в игра се появиха Стипица, Жеферсон, Чорбаджийски, Гълъбов, Дюлгеров, Антов, Жоржиньо, Малинов и Йорданов, а от стартовия състав на терена остана само Тиаго.

През втората част отлични възможности за гол имаха Жоржиньо, Енрике, Гълъбов и Дюлгеров, но те не успяха да се разпишат и така се стигна до равенството 1:1 в последната предсезонна контрола.

Заради контузии двубоя пропуснаха Слави Петров, Станислав Манолев, Стойчо Атанасов и Александър Георгиев.

В първия официален мач от новия сезон ЦСКА приема Рига в среща от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Двубоят е на 12 юли (четвъртък) от 20:45 часа на "Армията".

ХАРЕСАЙТЕ ОФИЦИАЛНАТА СТРАНИЦА НА ЦСКА ВЪВ ФЕЙСБУК.

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас (в), 25. Стивън Перейра, 5. Николай Бодуров (к), 27. Борис Секулич, 14. Ангел Лясков, 6. Рубен Пинто, 16. Жанио Бикел, 20. Тиаго Родригес, 8. Едвин Джеси, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 33. Георги Китанов (в), 1. Данте Стипица (в), 7. Жоржиньо, 3. Жеферсон Телес, 4. Божидар Чорбаджийски, 15. Кристиян Малинов, 17. Енрике Рафаел, 21. Тонислав Йорданов, 23. Александър Дюлгеров, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов