потребители: 136 120

ЦСКА победи Черно море (РЕПОРТАЖ)
събота 20 февруари, 2021  |   5713

ЦСКА победи Черно море с 1:0 в мач от осемнадесетия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия" пред празни трибуни и по този начин се доближи само на три точки от първото място във временното класиране.

През първото полувреме играта бе равностойна. В 9-ата минута Адалберто Пеняранда премина през няколко футболисти на противника и бе грубо фаулиран от капитана на Черно море Даниел Димов, за което съдията му показа жълт картон. С изпълнението на прекия свободен удар се нагърби Тибо Вион, но изстрелът му профуча край дясната греда на Иван Дюлгеров. В 26-ата минута и Виктор Попов  бе декориран в жълто. До края на първата част официални предупреждения за армейците получиха Пламен Гълъбов, Адалберто Пеняранда и Юрген Матей. Двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство като опасните положения за гол отсъстваха и за двата отбора.

През втората част армейците заиграха значително по-добре и оказаха сериозен натиск спрямо своя опонент. В 59-ата минута Адалберто Пеняранда направи хубав пробив в наказателното поле и стреля по диагонала, но стражът на моряците успя да отбие. Десет минути по-късно Тиаго Родригез центрира много хубаво отдясно и новото попълнение Жорди Кайседо надскочи двама защитници на Черно море, насочвайки топката с глава безпощадно в долния ляв ъгъл на Иван Дюлгеров. По този начин червените поведоха в резултата с 1:0. До края на срещата нямаше повече попадения и така армейците  се поздравиха със заслужена победа. Тя е втора от началото на пролетния полусезон и осма поредна в първенството до този момент.

Следващият мач на ЦСКА е на 27 февруари (събота) от 15:00 часа, когато отборът ни гостува на Лудогорец в Разград.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику, 20. Tиаго Родригес, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 9. Адалберто  Пеняранда, 24. Джером Синклер, 30. Жорди Кайседо.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 5. Федерико Варела, 7. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 19. Иван Турицов, 27. Мартин Смоленски.