потребители: 135 035

ЦСКА победи Славия (РЕПОРТАЖ)
събота 13 февруари, 2021  |   3728

ЦСКА победи Славия с 1:0 в мач от седемнадесетия кръг на Първа лига. Мачът се игра на стадион "Славия" при изключително тежки атмосферни условия с температура на въздуха -8 градуса и обилен снеговалеж.

През първото полувреме ЦСКА взе аванс с попадение на Али Соу, който в 24-ата минута се възползва от отличен пробив и подаване на Брадли Мазику. Така двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 1:0  за червените.

През втората част Адалберто Пеняранда и Али Соу пропуснаха добри възможности да увеличат преднината на армейците и срещата приключи при резултат 1:0 за момчетата на Бруно Акрапович, които излязоха на втора позиция във временното класиране с актив от 36 точки.

В следващия мач ЦСКА посреща Черно море на стадион "Българска армия". Двубоят е насрочен за 20 февруари (събота) от 17:30 часа.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику, 20. Tиаго Родригез, 15. Тибо Вион, 9. Адалберто  Пеняранда, 22. Али Соу, 24. Джером Синклер, 10. Георги Йомов.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 4. Александър Бучков, 5. Федерико Варела, 7. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери, 19. Иван Турицов, 27. Мартин Смоленски.